| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca la 14 ani jumate sa fii virgin? Sunt clasa a 9-a si n-am avut nicio iubita pana acum. E normal?
Voi cand ati avut prima iubita? Dar primul sarut? Dar primul contact sexual? Dar in medie, cam la ce varsta se petrec toate astea?
Off...ce frustranta e viata...

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| Frank51 a răspuns:

La 14 ani eu eram in a 7-a laughing

Se petrec atunci cand trebuie!

| Plato a răspuns:

Chiar sper ca glumesti, prietene happy Sa fii virgin nu e niciodata anormal, in schimb la 14 ani e anormal sa nu fi! Prima iubita, primul sarut, primul contact sexual, toate astea trebuie sa se petreaca cel putin dupa 18 ani, in cel mai rau caz. Intr-un caz mai fericit sa intampla intr-o relatie foarte serioasa bazata pe iubire adevarata, iar intr-un caz ideal se intampla dupa casatorie, lucru rar, din pacate, in zilele noastre. La varsta ta e momentul oportun sa te pui serios pe invatat si sa-ti obtii cariera dorita!

| deeeaqq a răspuns:

Da of, ce frustrant e.
Eu zic să te bagi pe prima zdreanță de îți iese în cale dacă nu mai suporți chestia asta, oricum nimănui nu îi pasă.

| BlackRose03 a răspuns:

Este anormal sa-ti incepi viata sexuala sub varsta de 16 ani.Si toate astea(sex, primul sarut etc) se petrec la timpul lor, cand te simti tu pregatit.
Nu luandu-te dupa medie care n-are nicio relevanta cand vine vorba de sentimentele tale.Nu exista o varsta maxima la care sa se petreaca.Si daca de la 14 iti faci griji ca esti printre ultimii virgini de varsta ta si ca ar trebui s-o faci doar pe baza acestui fapt crezand ca e tarziu(desi in opinia mea este o varsta prea frageda la care sa te...) ai probleme grave.
Incepe sa te ingrijorezi de la 20 in sus.
Fara suparare, dar esti cam prostut.
Frustranta? laughing
Deci daca nu f ut| la 14 si te iei dupa medii ca sa vezi cand e "normal" sa aiba loc anumite chestii viata e frustranta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacã treci de 15 ani tot asa, o sa rãmâi virgin toatã viata, asa aratã media studiilor.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Tu ai 14 ani jumate si esti frustrat ca esti virgin? Altii depasesc 25 de ani si din anumite motive (timiditate, saracie, statut social, relatia cu ceilalti etc.) tot virgini raman. Eu am 20 de ani si tot virgin sunt. Nu am avut niciodata o prietena deci nimic din ce ai enumerat in intrebare. La 14 ani inca mi se pare ca esti prea tanar ca sa-ti incepi viata sexuala, dar daca tot ai avea ocazia, nu stiu, nu poti sti cand te mai lovesti de altele.

| Treaem24 a răspuns:

Este foarte normal nu te mai gândi si concentreazate la scoala mai bine

| ajutortpu1 a răspuns:

Este absolut firesc! Nu te lăsa influențat de tot soiul de păreri lipsite de noimă. Bucură-te de tinerețe, acum îți creezi viitorul, citește cărți fundamentale ale literaturii, fă mișcare și fă-ți prieteni care să te crească. Tinerețea trebuie trăită la maxim, dar nu epuizându-ți timpul și energia pe nimicuriwinking