| Denisgagicarul2024 a întrebat:

De la ce vârstă e normal să ai o iubită? Eu am 16 ani și nu am avut niciodată o iubită. Primul sărut la ce vârstă trebuie?

14 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu trebuie nimic obligatoriu. Lasa lucrurile sa vina de la sine si nu forta. De ex eu am avut prima relatie la 23 de ani, pe care am regretat-o enorm, mai bine nu se intampla ca nu am mai intalnit de atunci si pana acum asa un baiat nenorocit. Apoi la 28 mi-am intalnit actualul sot si e totul ok. Nu vad de ce te grabesti de la 16 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta nu ai nevoie de iubită sau de primul sarut, ati innebunit generatia asta numai stie altceva decat sex? Ai scoală, de ce nu inveti sa intrii la un liceu bun, asa vei avea mai tarziu un serviciu bun si femeiile te vor cauta ele pe tine daca ai bani, daca nu nu.

| Simpatic a răspuns:

Nu este o regula
unii au iubita la 16 ani sau mai devreme, altii mai tarziu de 16 ani!
marea majoritate cred ca am avut primul sarut in copilarie dar nu neaparat cu o iubita in adevarata acceptiune
prima data cand m-a sarutat o fata aveam cred vreo 10 ani si ea 13 sau 14, pentru ea a fost ceva o joaca cred, in fine eram un copil

nu te stresa insa cu relatia, ca de ce nu ai etc caci ai destul timp! lasa lucrurile sa vina de la sine si de ce nu fii intr-o cautare intealeapta care sa nu iti dauneze dar nici sa fii intr-o delasare continua, adica sa fii in modul stand by mai mult decat pe OFFwinking

| RAY a răspuns:

Totul depinde de fizic, daca esti atragator fizic o sa ai parte si de sex

| Hyperion7 a răspuns (pentru RAY):

Degeaba ești fizic top, daca nu ai auzit de romantism, cuvinte dulci, preludiu etc etc! Fizicul nu e o condiție absolută când vine vorba de sex.

| Violleta2022 a răspuns:

Nomal este DUPA 18 ani, cand esti suficient de matur in gandire ca sa stii ce faci, luandu-ti raspudnerea faptelor tale.

| dullcat a răspuns:

Nu exista o varsta anume, un deadline pentru orice chestie minuscula. Bucura-te de adolescenta in ritmul tau, nu te mai compara cu ceilalti.

| Emilian65 a răspuns:

Fiecare băiat își face o iubita atunci cand simte nevoia de a face acest lucru.

| LoveSleep a răspuns:

De la 17-18 ani ai sanse sa ai o iubita. Pana atunci nu, ca fetele din liceu din clasa a 9-a si a 10-a nu se uita la baieti de a 9-a si de a 10-a. Cand vei fi a 11-a sau a 12-a ai sanse la cele de-a 9-a, dar greu.

| Hyperion7 a răspuns:

De la ce vârstă te simți pregătit, nu exista o regula!

| 120bulevard a răspuns:

Te cheama Denisgagicarul deci ai potential sa-ti faci o iubita, important e sa ai incredere in tine si vad ca ai daca ti-ai pus numele asta, un plus. De la ce varsta vrei tu baiat.

| Denisgagicarul2024 explică (pentru 120bulevard):

Dacă mă cheamă Denisgagicarul nu înseamnă că sunt neapărat gagicar. Eu în viața mea nu am vorbit cu o fată decât,, Care este tema la română?,, sau,, Ai un pix?,,. Eu voiam să am iubită din clasa a 4-a dar acum sunt în clasa a 9-a și tot nu am.

| vasileparnaie a răspuns:

Eu personal am de la varsta de 6 ani

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Nu exista o regula anume, eu primul iubit si totodata primul sarut l am avut la 14 ani, iti poti face relatie cand vrei tu