| jstcalin a întrebat:

Buna TPUhappy cum credeti ca ar trebui sa te imbraci la o prima intalnire? vreau ex si pentru fete/baieti. happy thanks si ofer funda! :*

Răspuns Câştigător
| Iasmiine a răspuns:

Pai nu prea conteaza imbracaminte, conteaza comportamentul. Pentru fete : nu ar trebui sa se imbrace chiar sexy deoarece vor fi catalogate " pitipoance " sau mai stiu eu ce si nici prea machiate pentru ca prima impresie conteaza. Eu zic ca o pereche de blugi mai stramti asa, cizme lungi pana la genunchi, o bluzita ( sau mai multe ) si o geaca de piele ( sau nu neaparat de piele orice alta geaca dar sa se potriveasca) si niste accesorii de ex. cercei, esarfa, lantisor etc.
Pentru baieti : Nu chiar elegant cum a spus vάĝàвøήτ ca nu se poate imbraca acum la costum dar se poate imbraca fashion.

5 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Prima intalnire...te gandesti ce vrei sa transmiti. Vrei sa pari altfel decat esti si sa apare un esec ulterior sau sa fi tu insuti si vezi in ce directie merg lucrurile.Imbraca-te cu ceva care te face sa te simti comod, care la 2 pasi sa nu mai aranjezi odata camasa pentru ca nu te simti bine, disconfortul tau in haine care nu te reprezinta se vede si se simte.Eu as merge in ambele cazuri pentru ceva casual, dar depinde si unde mergeti. te uiti in sifonier si te gandesti la locatie si cu ce te-ai imbraca tu daca ai iesi cu prietenii, simtindu-te bine in hainele respective poti sa te concentrezi doar pe intalnire si nu si pe cum mai sta pantoful care te strange sau ti se pare ca nu iti vine bine.

| vάĝàвøήτ a răspuns:

O fata ar trebui sa se imbrace mai "sexy" sa zic asa si un baiat sa fie cat de cat elegant

| ccriss a răspuns:

Nu prea indecent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elegant dar comod.Numai bine.

| luizalove97 a răspuns:

Cum te simti mai bine tu