| Dumy99 a întrebat:

Cum ii spun la o fata daca vrea sa fie cu mine? Ma duc direct la ea..si ce ii spun?laughing Mentionez ca nu am avut niciodata o prietena.

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

In primul rand, bag-o in seama, vorbeste cu ea, razi, glumeste, vezi daca simpatia e reciproca. Apoi invit-o la o plimbare, sau un suc/ceai/ film, vezi tu. Acolo o sa vorbiti mai mult si o sa va cunoasteti. Daca observi ca s-a simtit bine cu tine si ca a fost in largul eu, seara, cand o conduci acasa, abordeaza subiectul. Ca o consideri o fata frumoasa, si la fizic si la caracter, ca te-ai simtit bine cu ea, ca aveti chestii in comun, si intreab-o daca ar vrea sa fiti mai mult decat amici. Afisezi si un zambet, si ea o sa inteleaga mesajul. Totul e sa nu pari disperat. Ia lucrurile incet si natural

3 răspunsuri:
| lexzor a răspuns:

Daca este pentru prima data, ii spui ca o placi, pentru a avea si ea curajul sa "recunoasca", daca o intrebi, va zice nu, ceea ce e logic. As zice sa o intrebi tu si sa fie face-to-face, nu pe mess, ca nu va merge. Apropo, fi tu insati! Spune-i daca vrea sa fiti impreuna, si comporta-te normal, nu te rusina.

| Ingerasulinocent a răspuns:

Pai...mai intai cred ca ar trebui sa te cunoasca, nu crezi? Fiti mai intai prieteni, apoi ii spui ce simti. Usor de spus, greu de facut. Dar daca o iubesti, trebuie sa iti iei inima in dinti intr-o zi si sa ii spui ce simti. Cine stie poate simte acelasi lucru ca si tine. Invit-o la cina... ceva de genul. Doar romantic sa fie.

| TeddyDaiana95 a răspuns:

Nu nu. Mai intai trebuie sa te interesezi daca are prieten... dupa aceea te bagi cu ea in seama daca nu vrea incearca pe net laughing) mult succes