| NetworkMaster02 a întrebat:

Salut, TPU! Imi place de un baiat dar nu as vrea sa ma duc direct la el si sa ii spun acest lucru. As vrea sa il fac sa ma placa, dar nu prea stiu cum. Mentionez ca suntem amandoi la gimnaziu si avem aceeasi varsta.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Armele unei femei in tentativa de a se face placuta/dorita/remarcata si in general apreciata de un barbat sunt :farmecul,personalitate,umorul, indrazneala, sarmul, privirea misterioasa sau limbajul corpului, insa trebuie sa stii da le folosesti in mod diferit in functie de situatia existenta la un moment dat. In general barbatilor nu le place vulgaritatea, le place ca femeile sa fie... femei. Este simplu sa fii asa: poarta fusta in loc de jeansi; in plus, cand ii intrebi daca prefera ca o femeie sa fie prea machiata, raspunsul este de cele mai multe ori negativ. Prin urmare, feminitatea unei femei este acceptata, dar nu si caricatura feminitatii.
Truc: Intotdeauna incearca sa sugerezi mai mult in loc sa dezvalui si nu te abtine/rusina sa priveste un barbat in ochi, dar nu-l fixa mai mult de cateva secunde. Daca vei fi mereu inspirata si spontana, viata ta sentimentala va iesi din rutina.Succes.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata nu se duce la un baiat sa-i spuna ca il place, aceasta este treaba baiatului, dar...numai daca te place.

| mgtow a răspuns (pentru neutrino):

Si aia care nu se duc sa le intrebe si asteapta sa fie abordati de una ce mai zici? Sant cazuri cand femeile se baga in seama cu barbatii si e mult mai misto asawinking

| neutrino a răspuns (pentru mgtow):

Este adevarat ca baiatului ii convine ca fata sa nu aiba prea multa onoare feminina si vei constata mai tarziu ca asemenea fete nu se vor bucura de respectul celor din jur, ele fiind bune numai pentru distractie.