| Oana04 a întrebat:

O prietena vrea sa vina cu mine de Craciun la colindat si ma tot intreaba daca poate.Mama nu ma lasa sa stau cu ea si a spus sa nu o las sa vina.Nu pot sa-i spun'nu'dar nici nu vreau sa-i spun'da'.Ce sa-i spun ca sa nu-i spun in mod direct acest lucru?

Răspuns Câştigător
| SAMM0603 a răspuns:

Pai..nu stiu daca e bine dar o poti minti spunandu-i ca a intervenit ceva si nu te mai duci la colindat si sa te duci cu restul. Sau ii poti spune : imi pare rau dar mama nu ma lasa sa stau cu tine. Sper ca nu te superi pe mine dar acesta este adevarul. Este alegerea ta :* Sarbatori fericite.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Spune-i ca pleci de acasa cu parintii in alta localitate