| Viperk0 a întrebat:

Cum pot face o fata sa ma placa? De cateva zile bune incerc sa o invit in oras la un biliard, un film etc si ea ba nu imi mai raspunde la mesaje, ba imi zice ca are nu stiu ce tema si trebuie sa si-o faca. Nu vreau sa par un obsedat, dar nu mai stiu ce sa fac... Funda!

Răspuns Câştigător
| Pisicuțepisicuțe a răspuns:

Buna! Prin ce treci tu am facut si eu happy. Un baiat se tot tine de capul meu sa ies cu el si la fel inventam motive stupide ca sa nu ies dar el nu a renuntathappy. Nu ma mai invita mereu sa ne vedem dar ma cauta mereu sa vorbim si vorbeam o gramada, am devenit prieteni supar buni si dupa un timp adica din decembrie am tot vorbit ca amici pana in martie si dupa in martie a inceput sa ma invite iar in oras si pana la urma am acceptat sa fiu cu elhappy. Asa ca nu mai insista mereu. Incearca sa o cauti doar ca un simplu amic si s-ar putea sa se ataseze de tine si dupa sa iti zica ea sa aveti o relatie. In cazul meu asa a fost. Bafta :*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă vezi că tot te evită cu diferite preteste, ce nu pricepi?
Nu vrea să iasă cu tine.
Lasă să mai treacă timpul, și stai de vorbă direct în față cu ea.
Pa, pa.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Știi, e o vorbă din popor: „Dragoste cu forța nu se poate". Dacă nu e atrasă de tine, nimic din ce faci pentru a-i atrage atenția nu va funcționa. Las-o mai moale momentan și din când în când mai invit-o pe afară și mai vorbește cu ea uneori. Lasă-i spațiu, nimeni nu ar vrea să iasă cu cineva prea insistent.

| Ofiintă a răspuns:

Sincer,nu prea ai ce face, daca te placea nu te refuza de atatea ori, eu iti propun sa inviti o alta fata astfel incat sa nu pari un obsedat.

| Danysan a răspuns:

Este evident ca nu te place -Renunta la ea. Trebuie sa iei in considerare ca si comportamentul tau care indica o disperare ar putea sa o indeparteze.Fi mai detasat, mai misterios, sun-o mai rar, fa-o sa se intrebe de cenu o mai cauti si ca nu ea e centru atentiei.Ce se poate intampla? Oricum situatia ta de acum nu e una prea buna... poate daca o faci curioasa din punctu asta de vedere vei reusii.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Stiu ca e greu sa intelegi, dar nu o sa te placa acum. Fii independent. Nu ii arata ca nu mai ai "optiuni". Iesi cu o alta fata simpatica si o sa te indragostesti de ea. Succes!