| Ionică a întrebat:

Imi place de o fata. Ce trebuie sa fac la prima intalnire? Ma gandeam s-o invit in oras, dar unde? La un suc? La o prajitura? La un film? Nu mi se pare ok s-o invit la biliard. E bine s-o invit la o gradina botanica, gradina zoo sau muzeu? Pentru cei care sunt din Constanta, spuneti si mie daca vreau s-o invit la un suc sau la o prajitura, unde e un local mai retras? Va rog sa-mi dati sfaturi. Multumesc!

22 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca la un film si o plimbare in parc e foarte binehappyMie mi-ar placea!

| gigiro a răspuns:

Iti inteleg bine situatia, dar calmeaza-te, toate o sa-ti para candva normale. Nu ai decat s-o intrebi, nu te supara. unde ti-ar face placere sa mergem? Daca vrei, poti adauga de la tine:mie mi-ar face placere sa.mergem in parc, pentru ca mi se pare mai romantic. Sau mie mi-ar face placere sa ma plimb pe strazile vechi ale Constantei, sau le litoral, etc. In felul acesta o poti si testa, sa vezi cam ca i-ar placea.Chiar daca nu ai bani, si ea doreste la un suc, te poti scuza. Daca e o fata cu capul pe umeri, te va intelege, daca e. nu. Ceea ce mi se pare obligatoriu la prima intalnire, este o floare, de obicei rosie, ca simbol al dragostei-sau alba ca simbol al puritatii. Bafta!

| szergiu a răspuns:

La mall. la un suc happy

| rey a răspuns:

Mie imi place sa invit prietenele intr-un mediu mai straniu si salbatic, tot la prima intalnire de obicei e si primul sarut.
La un suc e plictisitor.
In locuri publice se simte straniu si constransa deoarece o vad cunoscutii, etchappy.
Poate dupa jumate de ora/o ora de plimbare la o prajitura ar fi ideal, depinde de gusturi.

Succes.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

De ce vrei un local retras? La prima întâlnire nu vă cunoaşteţi chiar atât de bine, un loc public circulat e cea mai buna alegere, se va simţi mai în siguranţă aşa. În concluzie, City Park Mall...

| SexyChick a răspuns:

Buna happy
hai sa iti spun cum mi-ar placea mie sa ma inviti la o prima intalnire laughing [si cum am fost si invitata] dar difera de la fata la fata...
ar fi cute sa te duci sa o iei de acasa in felul asta mergeti va plimbati incet vorbiti,, bla bla chatterbox [in niciun caz sa nu ii zici "ne vedem in fata la cafenea la ora aia"] apoi ar fi indicat sa o duci intr-un loc mai retras gen o cafenea-bar happy eu nu sunt din constanta deci nu stiu unde sa iti zic dar sa fie si un pic intuneric sa fie o atomsfera asa mai romantica big grin apoi la sfarsit o conduci acasa si o sarutilove struck e genul de intalnire care pe mine ma cucereste tongue si eventual daca e o tipa mai romantica poti sa ii cumperi si flori tongue te pup :* si speer ca te-am ajutat happy

Răspuns utilizator avertizat
| vyo a răspuns:

Toate locatile sunt bune dar depinde de buzunarul tau.

| dragosh a răspuns:

Hmm...pai sa vedem.Cafe Do Brazil e bun?big grin

| shiningstar a răspuns:

Eu as vrea la biliar in mamaia. e spuer ideea (sunt din constantabig grin )

Răspuns utilizator avertizat
| Aiwendil a răspuns:

Nu sunt din Constanta, dar esti disperat rau.Imi amintesti de cineva laughingDaca e prima intalnire e bine sa faci impresie buna adica sa o inviti in oras.Multe fete se omoara pentru chestii romantice. O poti invita si la un simplu suc si sa-i faci ceva cadou. Poti intra pe internet si sa cauti restaurante.Costanta e un oras mare asa ca exista multe optiuni. O poti duce la un film.Sau ai putea sa o duci undeva unde isi doreste sa mearga si ea n-a fost acolo niciodata.Si la gradina zoologica ar merge daca e mare iubitoare de animale. Tu alegi! Tu o cunosti. Cere si ajutorul parintilor.Intreaba-i cum a fost prima lor intalnire! Ai grija sa ai bani! Bye! Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate-o in parc, la un film nu prea merge, n-aveti mult de discutat, la o prajitura, cheltui bani laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, ideile tale mi se par putin cam demodate (fara nici o suparare).big grinAi putea sa o inviti intr-un club, eventual la un suc, la o plimbare printr-un loc "pustiu", la o plimbare prin natura...etc.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Ionica2010 acum depinde ce varsta ai. In mare parte, daca esti la o prajitura tu ar trebui s-o platesti, mai ales la prima intalnire. Sau cel putin, sa faci pe galantul vrand sa faci asta. Daca fata accepta de 2-3 ori, nu mai iesi cu ea laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate invit-o intr-un loc, nare importanta doar sa aib o prietena cu ea si tu la fel un prieten asa nu se va mai rusina fiind doar voi doi(nu am incercat)tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde cati ani ai tu si cati ani are ia si eu sunt de parere ca e mai bine sa o duci la un film

| LussyBubu a răspuns:

La o plimbare in parc, apoi la o prajiturawinking

| Andrutza10 a răspuns:

Eu zic direct a pat laughing

| KlauSsliM a răspuns:

L abiliard in nici un caz, nu sunt eu ff buna in chestii din-astea dar sunt fata.Incearca sa vezi cum reactioneaza la anumite lucruri, acum iarna mai rar, da ex:. cand vede o floare sau un animal si face "waw" sau "ce draguta". inseamna ca e atrasa de natura.si restul nu stiu...si in general fetelor, cum ai zis, le plac dulciurile, sau daca e din constanta chiar si iarna.nisipul pe jumatate inghetat si valurile calde.sunt foarte romantice,, mai ales noaptea.am fost pe-acolo. Sper sa ajut! Succes!