| Ncuuf a întrebat:

Cum prind curaj si cum scap de timiditate atunci cand încerc sa vorbesc cu o fata? B16

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Amice, gândește-te că timiditatea nu o să te ajute cu nimic în viața. Oamenii timizi de obicei sunt considerați destul de prostovani deci nu ar mai trebui să fii timid. Ca să poți scăpa de timiditate trebuie să nu-ți mai pese de nimeni și nimic...fii tu însuți și asta e destul pentru a scăpa de timiditate.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Asculti "De ce sa ne certam, iubi?" inainte sa vorbesti cu o fata.sigur functioneaza!

| MistretulPufos a răspuns:

Functioneaza si cu Dani Mocanu laughing

| DarkCrina a răspuns:

In primul rand trebuie sa accepti ca e un lucru normal sa fii timid. Prin exercitiu o sa faci teama sa scada. Timiditatea nu dispare. Trebuie doar sa faci lucrul ala de care ti.e teama de oricate ori ai ocazia si devine mai usor in timp. La un moment dat o sa uiti de teama asta. E ca mersul pe bicicleta. Exerseaza.
La inceput sunt emotiile, cu timpul se transforma in curaj. Fa din timiditatea ta un lucru constructiv.
O iei usor. Nu trebuie sa discuti evolutia pamantului din prima.
Totul are nevoie de exercitiu. Nu uita sa lupti cu teama asta. Poti sa o invingi. Nu o lasa pe ea sa te invinga si sa devi introvertit.
Bafta