| DrizzyxD a întrebat:

Buna TPU big grin Am nevoie si eu de niste sfaturi, mai precis de sfaturile voastre :-s. Am prieten de 1 luna si ceva. Cu care am mai fost si ne-am impacat. si cand nu era cu mine voiam sa fie al meu. dar acum parca m-am saturat de el. si vreau ceva nou. Problema e ca nu ii pot spune : "vreau sa ne despartim, hai pa". Nu vreau sa il ranesc sau sa il supar. eu sunt mai sensibila si nu ma pot desparti de el. Chiar daca vreau asta.
Ce ma sfatuiti sa fac si cum? sad

2 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ii poti spune ca lucrurile s-au schimbat si nu mai simti ce simteai inainte si crezi ca ar trebui sa o luati fiecare pe drumuri diferite. Dar puteti ramane prieteni. Nu poti ramane cu el daca nu simti nimic.

| gdhrehhedf a răspuns:

Buna. trebuie sa constientizezi ca este normal sa iti doresti ceea ce nu ai, ceea ce e misterios etc., si este normal ca dupa ce obtii acel lucru iar misterul se risipeste, sa vrei mai mult sau sa cauti altceva. dar mai trebuie sa constientizezi ca nu poti face asta toata viata, nu poti alerga mereu dupa ceva nou si sa renunti la persoanele din viata ta. in orice relatie intervine obisnuinta, iar atunci pentru ca relatia sa reziste, trebuie sa vorbesti cu el si sa ii spui ce iti doresti, sa il faci sa inteleaga ca este important pentru tine sa faceti ceva nou impreuna, sa mergeti undeva impreuna la mare, la munte etc, sa luati niste cursuri de dans impreuna etc... orice ca sa risipiti monotonia. asta daca tii cu adevarat la el. tu decizi. succes