| lucian1231 a întrebat:

Am o problema! o fata din clasa de la mine ma place si imi spune ca poate gasi ceva mai mult de un prieten din mine. Dar eu nu vreau sa fiu cu ea sunt un prieten destul de bun cu ea. Dar doar atat. Nu simt nimicpentru ea dar imi e prietena (si una adevarat) dar doar atat. Nu stiu cum sai zis ca nu sunt interesat si ca vreau sa fim doar prieten. Dar sa nu o ranesc (pentru mine e foarte greu pentru ca e foarte sensibila) FUNDAwinking

7 răspunsuri:
| cQsm1N a răspuns:

Pai ai putea sa ii sp ca tu nu vrei o relatie cu ea si ca v-a intelegeti mai bine asa.

| sbafbsvlisach a răspuns (pentru cQsm1N):

Saauuuu...ai putea sa nu bagi in seama semnele pe care ti le da si sa schimbi imediat subiectulthinking si daca te intreaba daca vrei sa stai cu ea chiar nu stiu ce sa facilaughingIi spui ce simti presupunwinking

| 97vladu a răspuns:

A

Răspuns utilizator avertizat
| ttyes a răspuns:

Poti sa-i spui ca ai o prietena.

| Xtina19bbb a răspuns:

Heihappy
niciodata nu este usor sa faci lucruri de genul asta.dar trebuie sa te gandesti ca, cu cat amani momentul in care ii spui ca nu simti acelasi lucru ca si ea, cu atat poate ea spera si mai mult. ceea ce face ca lucrurile sa devina si mai aiurea.
poti sa vorbesti cu ea si sa-i spui ca este o fata minunata si ca tu nu esti baiatul pentru ea. spune-i cai apreciezi foarte mult prietenia si ca tii enorm la ea ca prietena. spune-i cat de mult inseamna prietenia ei pentru tine.
important e ca ea sa nu se simta rusinata asa ca ai putea sa strecori si o glumita.
sa nu te superi daca in urmatoarea perioada ea te va ocoli putin.e normal.important e ca dupa ce o sa-si revina din chestia asta o sa se apropie din nou si o sa fiti din nou prieteni.

| p0p4 a răspuns:

Zii ca nu esti pregatit pentru o relatie ..momentan vrei sa fii singur! smug