| tocxsickid989toxic a întrebat:

Da...se pare ca am fost si eu molipsita cu indragosteala. Cel de care vorbesc este in clasa cu mine (clasa a6a, 12 ani). Noi suntem cei mai buni prieteni (fata si baiat) dar el nu stie ca il plac. Am mai fost impreuna anul trecut dar nu a fost cine stie ce pentru ca doar ne tineam pe mana. (a durat cam o luna) Dar de ceva timp cand il vad simt un gol in stomac...
Saptamana trecuta la scoala dupa ce s-a sunat de intrare iar el s-a dus in clasa si nu m-a vazut ca sunt in spatele lui si a impins usa ca sa o inchida, si m-a lovit in mana. Dupa s-a intors si m-a vazut si si-a cerut scuze si m-a intrebat daca ma doare. (ma durea super tare) I-am spus ca ma doare tare si m-a luat in brate si m-a rugat sa il iert. Si da...l-am iertat. Si pentru ca am avut franceza (ora la care nu facem nimic) a venit la mine si l-a rugat pe colegul meu de banca sa stea in ora aia cu mine. Si dupa ce s-a mutat am mai vorbit despre diferite chestii. Si am inceput sa vorbim si cu colegii din spatele nostru si din vorba-n vorba am ajuns sa vorbim despre cine de cine s-a mai indragostit. Si eu am spus ca sunt impreuna cu o persoana speciala. Si el a intrebat "serios? cu cine?" si i-am spus ca nu vreau sa ii zic. Dupa s-a mai rugat de mine si pana la urma i-am zis ca sunt "in a relationship with my bed". Si dupa l-am intrebat de cine ii place si mi-a zis ca nu ii place de nimeni.
Dar sincer nu stiu ce sa cred. Saptamana trecuta imi spunea ca e frumoasa o fata din grupul nostru. Iar fetele din grupul nostru se dau mereu la el iar el nu le refuza niciodata.
Ce sa cred? Ma place sau nu? Cum as putea sa aflu daca ma place?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Decat sa vorbesti pe ocolite mai bine intreaba-l direct daca te place sau nu

| mikey06982 a răspuns:

Acea fata din grupul,, Vostru'' poti fi si tu, stii de asta? Chiar mi-a placut gestul lui de a-si cere scuze si inca sa te i-a in brate, mai rar asa baieti, unii chiar te pot lovi la acel moment si pot face misto de tine...Pai apropiati-va mai mult, indiferent daca ati stat anul trecut doar de mina, tot relatie a fost happy incercati si anul acesta, asa in fiecare an pina nu va dati seama ca va potriviti big grin
Baftahappy

| P4ul a răspuns:

Cand sunteti singuri il intrebi pur si simplu daca te place! Succes! Funda?