| anonim_4396 a întrebat:

daca am avut prezervativ si am facut contact sexual cu prietena mea, aceasta ramanand virgina in continuare dupa, (nu stiu cum ), iar dupa ceva timp ea a inceput sa aiba ameteli si stari de greata + dureri de cap din cand in cand ar putea ramane insarcinata? vreau sa mentionez ca am avut grija si ca prietenei mele i s`a mai facut rau si inainte de la caldura, gen daca era foarte cald avea ameteli stari de lesin + ca nu mananca mai deloc..chiar foaarte putin..greturile ar putea fi si din cauza asta?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu a ramas virgina in continuare, evident, fiindca virgina este o femeie care nu a avut nici un contact sexual in viata ei. Este posibil ca la acest contact sexual sa nu se fi rupt himenul, fie fiindca se rupsese inainte la o masturbare sau un exercitiu de gimnastica, fie fiindca are hhimen elastic care se va rupe doar la prima nastere vaginala, dar asta nu inseamna ca este virgina.
Daca ti folosit corect prezervativul si l-ati verificat corect dupa utilizare, riscul de sarcina este atat de mic, incat practic poate sa nu fie luat in seama, iar simptomele sunt legate de altceva. Totusi, in cursul primul consult ginecologic (care se petrece obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale), sa discute cu ginecologul si aceasta problema (ca sa fiti 100% siguri)

| T4ny4 a răspuns:

Lasa-te de sex!

| goshty a răspuns:

Tot ce e posibil sa fie de la caldura. Doar nu era prezervativul spart...

| pipluup a răspuns:

Eu cred ca a avut greturi, deoarece s-ar putea in camera unde ati facut-o sa fi fost cald pentru ea (Dar sa nu-si fi dat seama) iar faptul ca ati facut dragoste a supus-o unor eforturi mai speciale ...si asa i s-a facut rau.Nu cred ca va ramane insarcinata.Si ...priesc funda?big grin

| ionescugeorge a răspuns:

Daca ai luat prezervative la 2 lei pachetul este posibil sa se fi spart.Cunosc un caz al unor presoane destul de apropriate.
Ca sa elimini varianta unei sarcini te duci la farmacie si iei un test de sarcina.