| Dragos022 a întrebat:

Este adevarat ca din cauza unor certuri foarte aprinse cu persoane din familie care iti cauzeaza foarte multi nervi poti sa ai stari de greata dureri de cap si ameteli?(ea sustine ca pateste asa cand se enerveaza foarte tare dar eu sunt sceptic) Prietenei mele trebuia sa ii vina menstruatia astazi, si nu a venit (mentionez ca are un ciclu neregulat) in urma cu o saptamana a inceput sa ii curga cateva picaturi de sange in fiecare zi( ea zice ca a mai patit asta, si ca trebuie sa ii vina) Mentionez ca nu am mai avut contact sexual de 2 luni si in ambele luni ciclul a venit. Astept un raspuns, multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Din cauza certurilor cu cei din familie,nu poti sa ai ameteli,greata,dureri de cap. Daca ar fi asa,ai vedea numai oameni vomitand pe strada si mergand in zig-zag!
Acum,fara gluma,stresul ar fi de vina,pentru acele stari si apoi supararea o face sa stea retrasa,nu iese in aer curat,sa se relaxeze,sa uite de necazuri. Poate avea influenta si asupra ciclului menstrual. Inaintea venirii menstrei este o perioada de schimbari de dispozitie,iritabilitate, dureri de sani, ovare, de sale, dureri de cap.STRESUL,are multe afecte adverse!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci foarte rau.Este posibil, din cauza stresului patesc la fel cu ametelile si la fel mi se deregleaza metabolismul nu doar menstruatia mai multe, se manifesta usoarea simptome de gstrita, pierderea poftei de mancare, greturi deci nu e de glumit.I-ai ajuta mai mult daca i-ai fi alaturi nu sa o pui sub semnul indoielii.

| Dragos022 explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca nu e nicio problema?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragos022):

Oh,abia acum recitind intrebarea mi-am dat seama ca ai insinuat ca ar putea fi insarcinata.da, daca zice ca a mai patit asa ceva nu iti fa griji. oricum cat e a face un test de sacina de la famacie.