| floriana08 a întrebat:

Buna TPU! Dacă am infecție vaginală ce pastile trebuie sa iau pentru partenerul meu? Am căutat pe net și nu am găsit nimic. Locuiesc in Germania și pentru bărbați nu am găsit, sa știu ce sa cer la farmacie. Ce substanța activa trebuie sa aiba?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauta pentru tine, ca tu ai infectia, nu barbatii.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cu ce te-ai infectat ca-s nenumarate boli si fiecarea are medicamentele si cremele ei, care o videca.
Mergi la un ginecolog acolo sa-ti faca o analiza citologie la secretia vaginului si sa-ti dea tratamentul corect, atat pentru tine cat si pentru barbat.

| Floridori a răspuns:

Depinde de cauza infectiei.
Daca este o infectie de tipul candidozei, a vaginitei, Trichomonas etc., se recomanda tratament pe baza de metronidazol.
Dar trebuie mai intai sa stii cauza.Nu poti trata la ghici.
Multa sanatate!