| anonim_4396 a întrebat:

Pentru infecție vaginala pot lua pastile de la farmacie fără recomandarea sau rețetă?

Întreb deoarece nu am fost niciodată răcită jos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este bine să iei pastile de la farmacie când știi exact ce ai.
Iar dta nu ai cum să îți pui singură diagnosticul.
La medic.

| Raducons a răspuns:

Raceala se numeste Cistită(raceala la ovare) si se dau medicamente de la farmacie, numai sa le spui problema.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Buna.
Am făcută o programare la ginecolog.

Mulțumesc pentru răspunsurile voastre...

| DanyDav a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Insanatosire garabnica!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Dacă la analize ți-a rezultat că ai infecție vaginală, întrebă medicul de familie dacă ai nevoie de un tratament anume, deoarece anumite infecții în zona genitală sunt produse de bacterii precum e.coli și altele.La farmacie sunt numeroase tratamente însă nu poți trata infecția până nu ști sigur ce cantitate și ingrediente trebuie să aibă medicamentul pentru problema ta.

| gogu220 a răspuns:

Poţi. Dar e recomandat sfatul unui medic pentru că o farmacistă mai greu poate sa înţeleagă din ce îi spui tu. Ca să nu mai zic că poate fi o răceală dar poati fi o altă afecţiune.