| anonim_4396 a întrebat:

Daca am intretinut relatii sexuale cu ejaculare in vagin, dar prietena mea a trecut de perioada fertila deja de vreo saptamana, sunt sanse sa ramana?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sanse exista. Mici dar sunt. Daca si-a calculat bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul menstrual al prietenei tale este catusi de cat regulat si pe baza acestui fapt a fost determinata/calculata corect data de incepere a menstruatie viitoare si mai ales daca de obicei data de incepere a urmatoarei menstruatii se confirma, sau chiar si daca menstruatia porneste uneori cu decalaj de 1-2 zile in +/- fata de data calculata, atunci ciclul poate fi considerata ca fiind teoretic un ciclu menstrual REGULAT. Deci numai/doar in acest caz daca sexul amintit a fost intretinuta dupa trecerea a 7 zile fata de data terminarii perioadei fertile sau cu 7 zile inainte de data de incepere a menstruatie viitoare, rezulta ca sexul a avut loc in perioada celor 9-10 zile 100% NEFERTILE situate inainte de urmatoarea menstruatie. In consecinta te poti linisti complet fiindca este cunoscut in mod precis pe baza determinarilor atat stiintifice cat si medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de caracteristica acestuia, cel de a fi un ciclu menstrual de tip REGULAT sau NEREGULAT, niciodata si in nicio situatie, in aceasta perioada a ciclului NU poate exista in uterul femeii un OVUL VIABIL. Din acest motiv in aceste ultime 9-10 zile ale cilului menstrual SPERMA poate fi ejaculata in vagin la sfarsitul fiecarui contact sexual in mod intentionat, voit, fiindca spermatozoizii existenti in SPERMA chiar si in cazul in care ar reusi performanta ca printr-o minune sa ajunga pana in UTER, nu vor gasi niciodata un OVUL VIABIL pe care sa-l si fecundeze si aceasta sa se transforme intr-o sarcina. Rezulta ca in situatia descrisa chiar si daca sperma ar fi fost ejaculata IN VAGIN, formarea unei sarcinii este complet IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sunt sanse sa ramana gravida si poate chiar mari daca iubita ta are ciclu neregulat.

| Doarof3 a răspuns:

Îmi pare rău să te anunț, dar sunt șanse....Destul de medii sunt șansele.Deci succes