| scorpiaX a întrebat:

daca am intretinut relatii sexuale protejate sunt sanse sa raman insarcinata?

Am avut prezervativ si la sfarsit l-a verificat partenerul meu si a zis ca e totul in regula.

am folosit 2 prezervative dintre care unul cu striatii (nu le.am suprapus ).

Dupa utilizarea primului prezervativ s-ar fi putut sa-i ramana sperma pe mana si dupa sa imi introduca degetele in vagin. Dar el sustine ca s-a sters oricum.

Sunt putin stresata pentru ca imi intarzie menstruatia.

6 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Nu esti gravida

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai fii stresata daca faceti sex? Si ce daca este posibil sa ramai gravida, nu de aiai faceti sex?
Daca nu-i bine sa ramai gravida acum, evitati sa faceti sex si atunci nu vei mai avea nici un pic de stres, cam asta este raspunsul corect la intrebarea ta!
Un proverb romanesc care ti se potriveste spune asa:
Cand te joci cu focul, ai grija ca-i posibil sa te arzi!
Deci, daca nu vrei stres in viata ta, nu mai fa sex deloc pana nu o sa-ti permiti sa fii si insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie nu poate sa ramana insarcinata ori de cate ori intretine un raprt sexual. Sarcina se poate forma, poate sa ia nastere NUMAI in situatia in care sperma ajunge in vagin in cele 4 -5 zile din perioada fertila in urma unor acte sexuale cu ejaculare de fiecare data. In restul celorlalte circa 20-22 de zile ale unui ciclu menstrual chiar daca sperma ajunge in vagin NU se mai poateforma o sarcina fiindca NU mai exista ovulul necesar care prin fecundare sa devina o sarcina. Doar tu stii daca sexul intretinut de voi a fost IN INTERIORUL perioadei fertile pentru a exista chiar si cea mai mica posibilitate de a se forma o sarcina in cazul descris de tine. Barbatul poate ejacula fara retinere in vagin in restul zilelor care sunt IN AFARA perioadei fertile. Sper sa intelegi acest mecanism extrem de simplu privind posibilitatea de a ramane insarcinata. Multa sanatate!

| n1445 a răspuns:

Esti prea stresata. Daca "copilasii" intra in contact cu aerul mor automat deci de asta nu ai pentru ce sa-ti faci griji. Iar daca prez-ul nu s-a rupt iar nu ai de ce sa iti faci griji. Esti prea speriata, sa stii ca asta ar putea fi motivul pentru care iti intarzie menstruatia: stresul.

| Andree_Camy_1995 a răspuns:

Nu cred, sunt slabe șanse. Fa un test de sarcina, pentru a fii sigura, dar 90% nu esti.

| Duțăă a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramai decat in cazul in care prezervativul s-a spart sau el a fost neatent cu *copilasii* de pe degete.