| scorpiaX a întrebat:

daca am intretinut relatii sexuale protejate sunt sanse sa raman insarcinata?
Am avut prezervativ si la sfarsit l-a verificat partenerul meu si a zis ca e totul in regula.
am folosit 2 prezervative dintre care unul cu striatii.
Dupa utilizarea primului prezervativ s-ar fi putut sa-i ramana sperma pe mana si dupa sa imi introduca degetele in vagin. Dar el sustine ca s-a sters oricum.
Sunt putin stresata pentru ca imi intarzie menstruatia.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 7-10 zile de la intarziere, fa un test de sarcina!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a-i fi ramas sperma pe degete si astfel sa-ti fi ajuns sperma in vagin este extrem de mica, teoretic aproape imposibila, dar zice-se ca si in zilele noastre se mai produc minuni. happy O sarcina se poate forma doar in situatia in care sperma ajunge in vagin in perioada fertila, deci doar tu poti sti daca ar putea exista si cea mai mica posibilitate de a se produce minunea. Formarea unei sarcini este aproape imposibila in cazul folosirii corecte a prezervativului deoarece protectia oferita de prezervativ este foarte ridicata de 96-98% in cazul in care nu se produc "accidente" nedorite pe parcursul intretinerii actului sexual asa cum s-a intamplat si in cazul vostru. In concluzie intarzierea producerii menstruatiei cel mai probabil se datoreaza faptului ca ciclul tau menstrualeste unul neregulat. Multa sanatate!

| scorpiaX explică:

Nu au fost suprapuse happy

| IoanaWorld a răspuns:

Prezervativul este de folos in 98% dintre cazuri.
Dar de ce ati folosit 2? Nu sunt mai eficiente decat unul.
Oricum, recomand sa mergi la un doctor.