| monicaaa17 a întrebat:

Pentru voi contează inaltimea intr-o relație? Ar putea fi un impediment pentru voi? Baieti,v-ar deranja ca iubita voastra sa fie mai inalta ca voi? Si fetelor, v-ar deranja ca iubitul vostru sa fie mai scund?

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu tin cont, dar nici sa imi aplec capul incat sa imi rup gatul pana la ea. Niciodata nu ma depasit o tipa la inaltime

| Emazio a răspuns:

Nu sunt obisnuit cu imaginea, dar daca ne potrivim de ce nu. O diferenta mica de inaltimi nu m-ar deranja neaparat.

| RAY a răspuns:

Da si pentru voi conteaza inaltimea, da ar fi aiurea ca ea sa fie mai inalta ca mine nu as vrea asa ceva

| Drimmero a răspuns:

Nu-mi plac girafele, din fericire am dat de tipe mici de inaltime pana acum, am vazut una o data, avea peste 1, 90, aia da feminitate...

| Celcestietot a răspuns:

Nu m-ar deranja să fie mai înaltă, dar nu cu mult, să fie o diferență de înălțime insesizabilă ochiului, doar pe foaie să fie observabilă happy.

| Frank51 a răspuns:

Am 1.70 incaltat, am fost cu tipe de 1.73 si a fost ok.

| SilentRain a răspuns:

Depinde și cu cât, ca dacă are un 1, 50m îți dai seama

| Nemessys a răspuns:

Cand citesc majoritatea raspunsurilor, imi dau seama ca baietii care au ghinionul sa se nasca cu anumite probleme care le afecteaza cresterea in inaltime sau din orice alt motiv de dezvoltare, nu au dreptul la o iubita, nicio sansa.

| gemeni6226 a răspuns:

Pai merge mai mic cu vreo 5 cm dar 10 deja e mult totusi daca ar reusi sa ma faca sa-l iubesc chiar nu m-ar interesa parerea celor din jur.

| Apokales a răspuns:

Nu m-ar deranja sa fie mai inalta, m-ar deranja sa fie prea scunda. Ce fac cu ea daca este o pitica prin comparatie cu mine? O iau pe p*** si fug cu ea sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.M-ar deranja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea nu conteaza, nu știu cum se face că dacă el e ditamai pălugă și ea miniona, nimeni nu zice nimic, dar cum ea trece puțin peste înălțimea lui, gata arata groaznic, dar invers deloc nu arata groaznic.
Depinde de caracter, daca îmi place de ea nu mă interesează înălțimea poate să aibă și 2m, mă dezgustă alea care după ce că sunt înalte mai și poartă ditamai tocurile numai, numai să mă întreacă la înălțime și se pe deasupra se mai simt și mandre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as putea sa mă combin cu una mai înaltă că mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut la viata mea tot felul de ciudatenii, printre care si cazurile in care fata trebuie sa se umileasca cu baiatu mai mic de varsta sau cu baiatu mai scund. Ea nu considera acest lucru umilinta, ci ea are o problema la cap care considera ca "comportamentul si gandirea lui" conteaza mai mult decat orice altceva.
Eu da am de recunoscut ca am avut singura relatie cu vreo 23cm mai inalt, nascut dupa mine, si da m-a deranjat. Aveam vreo 16 ani si am trecut printr-o trauma ingrozitoare cu respectivu, nu am avut sprijin de la nimeni ca sa renunt la el. Certurile cu parintii mei, am picat in "relatie" indurerata, as putea spune acum. Acelasi caz am vazut si la fete care stau cu baieti nepotriviti, acestea au picat in relatie pentru ca sufereau, erau tratate oribil de baieti buni. Comportamentu unui baiat si modu in care ii vorbeste, conteaza foarte mult pentru o fata, o afecteaza enorm, si depinde si de nevoile ei. Daca aceasta are deja alti prieteni nu-i da atentie, dar cand nu are, orice strain i-ar spune ceva rau sau bun, o afecteaza.
Intre copii (mentionand faptul ca baietii inca mai se pot inalta si la 20 de ani. max 24-25) nu conteaza inaltimea, acestia nu o observa cand nu e mare diferenta.
Si la fete si la baieti, de obicei "nepotrivitul" este personajul bogat si faimos, si asta conteaza pentru "partenera", reputatia lui.
Eu as fi preferat pe cineva de inaltimea si varsta mea, nu prea mare, si cand nu poate sa ajunga la nivelul meu, ma simt insultata si fac urat. Dar lucrurile astea conteaza pentru cei care isi permit destul in viata ca sa aiba asemenea pretentii. Sunt persoane (cum eram eu, acum sunt cam mare si consumata) care se multumesc cu orice "poate dumenzeu sa faca" pentru vietile lor.
Dar nu stiu cum se simt altii, eu nu ma simt atrasa de ciudati. (vorbind la modu prezent, nu ma mai atrage nimic, am plans de m-a consumat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi ciudat sa fie mai inalta, eu am 1.88 inaltime. Ar fi chiar prea inalta. Mai mica sa am ce proteja happy

| lorix a răspuns:

Da.
Cine ar vrea pe unu de 1.60-1.65?
Poate decat una de 1.50, da' cred ca nici aia. Mai degraba alea de 1.40.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lorix):

Sunt unele care nu au nici o problema, daca ție nu îți plac asta nu înseamnă că toate au aceeași părere. Și în plus e absurd daca ea are 150 să aibă pretenții la tipi peste 170.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

1 la 1000

| lorix a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, alea de 1.40. Restul sunt cazuri izolate, care nu reprezinta media.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lorix):

Păi care cazuri izolate? Că în medie aia e și înălțimea la femei. Eu nu vad cupluri mai înalți aia cu doua capuri decât ele, nu des.

| lorix a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu le vad tot timpul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am inteles raspunsul. Zici că nu vezi cupluri in care el e mai inalt cu 2 capete decat ea?

| RAY a răspuns (pentru lorix):

Cam ai dreptate, nici alea de 1, 50 nu vor, da pai ce sa faci inaltimea nu o poti creste

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da.Zic că nu le vad cu diferențe enorme, in general. El 160 ea 150, el 170 ea 160 etc etc, nu diferențe de la cer la pământ. Ba chiar unii au prietene de înălțimea lor, chiar daca sunt mai micuți.

Daca ce spune lorix ar fi adevărat, ar însemna că 70 la sută din bărbați nu ar mai putea avea iubite.

| SoareDaniel a răspuns (pentru lorix):

Saracu' ala de te-o lua de nevasta, mi-e mila deja de el

| Alxblx a răspuns:

Am 1.90 și nu am avut situații de genul, dar chiar mi-aș dori o iubita mai înaltă sau la fel de înaltă ca mine.
Dar sa nu fie slaba

| wolfhell123456 a răspuns:

In primul rand conteaza sentimentele, ei alea vorbesc in primul rand restul sunt detalii fara importanta iar gura lumii sau ce o sa zica lumea e o porcarie, nu lumea iti e alaturi in orice situatie...