| bombonikaaaaaa a întrebat:

Buna TPU Daca na-ti mai citit o poveste demult atunci va prezint intamplarea mea de aprox.7 luni (relatata la persoana 1) Nu demult am implinit varsta de 18 ani si cum nu am avut nicio relatzie de pana acum am m-am hotarat sa incep una... Mi-a si placut un baiat are 25 de ani dar pentru mine a contat sa fie in orice caz mai matur decat mine si mult mai experimentat. Desi aveam doar 18 ani si fara experienta in acest domeniu eram cu ochii in patru si imi aminteam intotdeauna despre ce-mi prevenise tata in fine parintii ca sa nu am niciodata cea mai mare incredere in barbati da, si pe asta am retinut-o foarte bine! Nu pot sa zic ca parintii mei nu erau de acord cu el dar trebuie sa-mi dea si un avertisment :d (tata) Am petrecut foarte mult timp impreuna, a inceput sa-mi placa foarte mult acel tip, am facut o excursie in Franta impreuna Era frumos ce sa zic mai ales pentru una ca si mine care nu a mai iubit un alt tip big grin (clipe frumoase) Era cam pe la ora 7 seara cand am primit un apel din partea lui ca sa ma duc dupa el intr-o casa nelocuita desi nu am avut chef el a reusit sa ma convinga deci m-am dus. Am condus masina pana acolo, locul faptei era inconjurata de un gard inalt de vreo 3 m pentru a proteja casa si terenul proprietarului care nu se afla in localitate. Desi cam nedumerita am vrut sa-l caut dar in acel moment am primit un sms din partea unei prietene care ma prevenise ca iubitul meu vrea sa ma inchida in interiorul acelui teren pentru ca sa ma prinda recuperatorii cu trafic de droguri si furt de obiecte pretioase care se aflau in acea casa. In acel moment am simtit ca se prabuseste pamantul cu mine dar pentru a fi mai sigura am intrat pe usa acelui gard care era deschisa aflandu-se o cheie in exteriorul ei, in acel moment l-am vazut pe iubitul meu cum fugise pentru a evada din moment ce un vecin aflandu-se in apropiere chema politia, am dat fata in fata cu el, strigand de disperare l-am impins el a cazut si am fugit afara dupa care am inchis usa gardului el aflandu-se inauntru. Pur si implu nu pot nici eu sa-mi explic cum am reusit dar a zaut in propria lui plasa. Am fugit catre masina si am plecat. Dupa acest eveniment am mers la politie ca sa povestesc ce s-a intamplat de frica sa nu ma inchida si pe mine dar cu asta i-am ajutat pe politisti pentru a obtine dovada clara despre vinovatia lui aratandu-i si sms la ora exacta. El este in inchisoare, desigur nu l-am vizitat dar el cu ajutorul unui prieten mi-a transmis ca nu a vrut sa-mi faca rau si ca ma iubeste dar pentru mai multe informatii va trebui sa-l vizitez Sincer n-as vrea sal vizitez dar mintea imi spune sa nu ma duc la el la inchisoare dar o parte din mine inca mai tine la el dupa toate ce s-au intamplat Parintii mei nici nu vreau sa auda de chestia ca sa ma duc la el la inchisoare. Pur si simplu sunt disperata dupa toate ce mi s-au intamplat si nu stiu ce sa fac! Va rog daca ati fi in locul meu voi cum ati proceda? Multumesc

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Tu fi tare si incearca sa treci peste! Stiu ca este greu, dar nu exista nu pot, ci numai nu vreau! Eu daca as fi in locul tau,fara sa stie ai mei, fara sa stie nimeni m-as duce la el la inchisoare! Doar pentru sufletu meu, pentru curiozitatea mea, sa inteleg ce a vrut sa faca! Eu nu te sfatuiesc neaparat sa te duci, fa doar ce crezi tu ce e bine! Dar si tu ai un gol in suflet pentru ca nu stii adevarul! Si cel mai bine ar fi sa il auzi din gura lui. Plus ca la inchisoare la el nu ti se poate intampla nimic, esti inconjurata de politisti. Dar eu nu prea inteleg, daca a spus ca te iubeste si ca nu a vrut sa iti faca rau, cum a putut sa iti faca asta? Presupun ca a avut un plan de cand ati iesit din tara. Si e suspect ca prietena ta stia de treaba cu recuperatorii, stia ce avea sa se intample! Bafta multa oricum. Tu ai toata viata inainte, ai 18 ani! Esti de varsta cu mine, viitorul tau este cel mai important. Nu s-au sfarsit baietii. Indragostindu-te de alt baiat, vei reusi sa uiti tot ce ti s-a intamplat si vei incepe o alta viata! Bafta multa pupici:*

| bombonikaaaaaa explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Prietena mea a stiut treaba asta de la un prieten apropriat care stia cam tot ce planuieste el sa faca si in cele din urma ( in ultimul ceas) i-a zis asa ca ea mi-a trimis sms imediat Multumesc mult pentru raspunsul tau, cred ca o sa-l vizitez dar numai pentru a afla adevarul

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru bombonikaaaaaa):

Bafta multa.M-a impresionat povestea ta sincer! Nu inteleg cum pot fi unii asa. Oricum tu sa nu mai ai incredere in nimeni absolut! bafta

3 răspunsuri:
| FunkYboy a răspuns:

In primul rand ar trebui sa intrebi in sus si-n jos sa afli daca el chiar nu vroia sa iti faca rau, asa cum sustine.In al doilea rand, daca e vinovat, nu te merita.Chiar daca tii la el,pune-ti intrebarea:am incredere in el? Incearca sa dai singura raspunsul,nu sa intrebi pe cineva daca sa ai incredere.Fa cum simte inima ta. Daca nu mai ai incredere in el,nu il vizita si incearca sa il uiti. Daca ai incredere in el,viziteaza-l si intreaba-l mai multe despre care a fost intentia lui,care e mesajul adevarat:al lui sau cel de avertizare de la prietena ta? Chiar daca scapa din inchisoare si vrea sa va impacati, iar tu accepti, tine minte:Fii prundenta.