| Denisaadeni a întrebat:

daca tot suntem T-toti P-pentru U-unu,va cer un sfat. Imi place de un baiat. el se comporta la inceput frumos dar acum e mai nepasator. el e prieten bun cu fratele meu si a dormit de cateva ori la noi acasa, bineinteles ca asa l-am cunoscut si eu iar asta ne-a apropiat,el imi spunea ca pentru mine ar face sacrificii dib dragoste si vb deschis cu el.Dar eu am prieten. adica am mai fost odata cu prietenul meu dar ne-am desp. Si dupa o pauza neorevazuta intr-un moment neprevazut el m-a intrebat daca vreau sa ne impacam. si eu am zis Da, nu stiu ce a fost in capul meu. Ce sa fac? Cum imi dau seana daca si baiatul ala ma place? Cum sa ma descuc cu prietenul? sad Va rog sfaturii :**

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Cîti ani ai?

| MasterYoda a răspuns:

Daca l-ai iubi pe prietenul tau nu ai mai avea astfel de intrebari. asa ca treci la urmatorul

| SeeDifference a răspuns:

Esti intr-o situatie foarte simplalaughing
Il intrebi. Ce dracu? Daca mereu o sa asteptam sa faca altii primul pas... o sa ai mult de pierdut iti zic de acum.
Si cu iubitul ala al tau din cate am vazut tu nu il iubesti, deci il iei frumos d-oparte si ii explici ca tu nu simti nimic si PA!
Cu placerehappy

| Miladincaa a răspuns:

Esti intr-o situatie destul de incurcata, dar Nu Dispera! Solutii exista mereu. Sa incepem cu prima problema: Actualul tau prieten. Incearca sa iti dai seama ce simti pentru el, analizeaza sentimentele pentru el si compara-le cu cele pentru celalalt baiat. Daca in urma comparatiei iti dai seama ca il placi mai mult pe celalalt atunci renunta la primul. Nu merita sa sufere. Chiar daca tu ai impresia ca ii placi pe amandoi, mereu va exista unul la care vei tine mai mult. Acum sa trecem la partea a doua: baiatul care iti place. Uneori baietii fac complimente si spun lucruri care se pot interpreta gresit, am invatat asta pe pielea mea, dar asta nu trebuie sa te descurajeze. Incearca sa te gandesti la toate lucrurile pe care le-a zis si fi atenta si la imprejurari, uneori acestea pot inclina balanta. Analizeaza-i purtarea fata de tine de la inceput si pana in prezent ( sper sa nu fie si cazul tau, dar uneori baietii mai fac si glume proaste pe seama fetelor). Totusi daca ajungi la concluzia ca te place cu adevarat incearca sa ii arati ca il placi si tu, dar nu ii spune in mod direct. Dai de inteles asta prin mesaje suptile. Vorbeste mai mult cu el, intereseaza-te de subiectele care il pasioneaza, cu alte cuvinde devin-o amica lui. Fata care il poate intelege si care nu il judeca, baietilor le plac acest tip de fete. Sper ca te-am ajutat, multa bafta happy