| KaterinaPetrova a întrebat:

daca un baiat vorbeste urat cu tine, sau te ia la misto, si prietenul tau nu-i zice nimic baiatului acela, (adica stiu sigur ca nu ii e frica de baiatul ala) ce ar insemna?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca ai un prieten las!
Ca nu-i pasa de tine si e un egoist si-un nesimtit!
Nu exista baiat care sa iubeasca o fata si sa nu reactioneze cand iubita lui e jignita! Si,inca, in fata lui!
Trebuia sa te fi aparat singura, sa-i faci de ras pe amandoi si sa-ti parasesti "iubitul" in secunda aia!
Nu esti in siguranta langa el. Daca va duceti intr-un club si trage unul de tine ce-o sa faci? Te-ai gandit?

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca-i un nesimtit! Si ca nu-i pasa de tine! Orice baiat ar trebui sa-si apere cavalereste fata! Nu zic sa se bata,dar poate sa ia atitudine! Nu sa taca ca molaul! Poti deduce de aici ca prietenul este de acord cu cel care te agreseza verbal! Eu una, m-as mai gandi daca sa mai ies cu el sau nu! Daca este atat de pasiv, nu esti in siguranta nicaieri cu el si se poate lua oricine de tine, esti fara aparare!

| KaterinaPetrova explică:

Eu cred ca am pus intrebarea potrivita la categoria potrivita. straight face este vorba despre dragoste. ce-ar fi daca as pune ceva despre metin2 sau eu mai stiu.

| KaterinaPetrova explică:

Ar fi cazul sa taci pentru ca intrebarea nu este pusa la locul gresit happy deci shut up.si raporteaza-ma pentru ca nu o sa patesc nimic. hihihappytongue. am respectat destul de bine conditiile TPU.

| stweety10 a răspuns:

Inseamna ca nu il intereseaza de tine, ca nu vrea sa isi bata capul cu nimeni din cauza ta. Normal ar fi fost sa te apere chiar daca i`ar fi fost frica de baiatul ala. Ar fi trebuit sa se simta jignit si el o data cu tine. Dar trebuia sa te iei tu de baiatul ala, si in asa fel incat si prietenul tau sa isi dea seama ca greseste ca nu iti ia apararea. Nu face bine, esti iubita lui si normal ar fi sa te apere, sa te ajute, sa iti fie alaturi.

| florynna93 a răspuns:

Ca nu-i pasa straight face

| Ţiiţţţu a răspuns:

Vezi ca nici tu nu pui intrebarile la categoriile corespunzatoare? ia nu mai tot ameninta pe alti ca raportezi! ca s-ar putea sa fi si tu raportata ca nu esti asa desteapta

| Ţiiţţţu a răspuns:

Asta ar merge la familie si relatii!

| MarioFrate a răspuns:

S-ar putea spune ca nu ii pasa de tine... Daca i-ar pasa cu adevarat i-ar atrage atentia baiatului respectiv iar daca el nu o face atunci poti sa o cafi chiar tu, atrage-i atentia si spune-i ca te deranjaza felul in care vorbeste sau glumele lui iar daca el nu face nimic atunci poti vorbi cu prietenul tau sa ii atraga atentia(asta intre patru ochi doar tu cu el) iar daca el nu face nimic atunci poti sa iti dai seama cu adevarat daca ii pasa de tine sau nu si exact cum a spus si Elianna esti fara aparare adica daca cineva s-ar lua de tine el te-ar lasa acolo si ar pleca dar personal iti spun daca cineva s-ar lua de prietena mea sau ar agresao verbal nu stiu cum as reactiona(dar probabil l-as lovi oricat de mare ar fi).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unu daca unu sar lua de iubita mea. mas lua de el chiar daca ar fi mai tare ca mine sau mai mare.Gasesc eu cumva sa-l sparg...laughing