| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca un baiat place o fata. Ea nu vrea o relatie. Prietenul baiatului o uraste pe fata si vorbeste urat cu ea. Intrebarea mea este: daca fata nu vrea sa fie cu el, prietenul lui nu o place este posibil ca si respectivul baiat sa renunte la fata? Ofer funda va multumesc mult!

1 răspuns:
| PersonajFictiv a răspuns:

Da,adica depinde cat de mult o place, poate sa mai incerce,dar daca fata arata ca nu e interesata, pana la urma o sa isi vada de viata lui.
Unii sunt mai ambitiosi si incearca de mai multe ori, altii, nu mai incearca pentru ca pot avea credinte de genul " daca nu e interesata de mine, nu am ce sa fac, inseamna ca nu sunt genul ei de baiat".
Depinde in ce fel e respins acel baiat, daca i se spune ceva de genul "nu vreau o relatie pe moment ", ii dai de inteles ca nu l-ai respins, ci nu esti pregatita, dar el poate sa mai incerce big grin
Daca ii spui direct " nu imi placi ca si persoana " de exemplu, ala ori o ia ca pe o provocare si mai incearca de cateva ori, ori pleaca din prima si isi baga piciorul.
Depinde si de acel tip.