| iubita_7132 a întrebat:

Daca unei fete nu i-s-a rupt himenul iar baiatul a ejaculat in apropiera vaginului e posibil ca aceasta sa ramana insarcinata?

5 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Da, există această posibilitate, dacă sperma lui putea să ajungă înauntru, de exemplu dacă a ejaculat pe organele ei genitale sau la distanță mică de ele. De asemenea există un risc și dacă a introdus penisul neprotejat în vagin, chiar dacă nu i-a rupt himenul. Dacă îi întârzie menstruația o săptămână trebuie făcut un test de sarcină.

| eucumine010 a răspuns:

In apropierea vaginului mai exact unde?

| iubita_7132 explică (pentru eucumine010):

Pe labii

| eucumine010 a răspuns (pentru iubita_7132):

Nu poate ramane insarcinata. Nici daca iti dadeai drumul in interior nu sunt sanse 100% sa ramana insarcinata, sunt multi factori care duc la o sarcina.

| smile4u a răspuns:

Da,poate ramane. O fata poate ramane insarcinata chiar daca nu i s/a rupt himenul, insa ca sa ramana insarcinata sperma trebuie sa fi ajuns cumva in vagin.