| anonim_4396 a întrebat:

dau funda daca primesc ceva ajutor de la voi..Am aproape 15 ani, fara 3 luni, am un prieten cu care ma intilnesc de 5 luni, si vreau sa fac pasul cel mare, adica sa am relatii sexuale.cu el..nustiu ce sa fac...am nevoie de sfaturi, daca e bine ce fac sau nu sad

13 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Nu inteleg de unde atata graba, de parca nu mai ai timp o viata intreaga.
Nici nu mai zic ca esti mult prea mica si nu te gandesti la riscuri(despre care presupun ca nici nu sti).
Eu zic nu, dar bineinteles ca faci tot ce vrei tu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Să mai AŞTEPŢI măcar 3 ani!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Daca vointa, telul tau, este sa devii acum femeie, esti libera sa o faci, dar nu uita ca drum inapoi nu mai exista!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca simti ca nu mai poti, si vrei ineaparat sa faci asta. Spune-i. Mai nou fetele vad ca incep sa ceara asta. Ce sa facem cu corpul asta al nostru, ne trec scantei. Bineinteles vezi ce spune, sigur o sa vrea si el. Dar sa folositi un prezervativ. Si normal vorbeste cu el ca doar de aceea esti intr-o relatie.
Dar eu in locul tau as astepta pana incepe scoala poate iti strica ochisorii altul.big grin
Nu trebuie sa tii cont de parerea altora. Majoritatea o sa iti spuna ca nu e bine. Evident ca e bine doar e sex. Nu aduce nici un fel de boala, ci doar placere. Daca te simti pregatita e ok daca ti-e frica n-are rost, mai asteapta. Una e sa o faci cu un tip de care esti indragostita la maxim iar alta e sa o faci din curiozitate, ai grija cu asta. Atata tot. De ce? Nu o sa mai vrei dupa aia sa se mai atinga vreunul de tine, o sa iti fie scarba sa mai faci sex ever.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa relatiile sexuale ca ai 15 ani. Pune mana pe carte si daca vrei baieti/fete limiteaza-te la saruturi.

| Raiiiisa a răspuns:

Http://danielapetrache.ro/index.php/dezvirginarea/

Daca tu vrei asta, treaba ta, viata ta.
Sa nu crezi ca el e ultimul barbat cu care vei putea face asta.
Orice ai face, sa nu iti para rau dupa.

| 1DeadMemories a răspuns:

Nu e bine! Esti prea mica, mai copilareste.De ce trebuie sa faci sex? Esti curioasa, te preseaza cineva? Simti ca trebuie sa faci asta?

| varcolaccc a răspuns:

Faci pasul cel mare si după o sa vi aici si o sa spui ca te-a părăsit iubitu ba ca ești speriata sa nu ramai gravida. Ești mică nu încerca sa faci asta inca mai așteaptă.

| hondru a răspuns:

Nu cred ca suntem niciunul in stare sa iti raspundem concret la aceta intrebare.si nici nu trebuie sa ei vreo decizie ca si cum ar fi buna. daca chiar simpti si crezi ca este bine sa iri incepi viata sexuala.foloseste prezervativ

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Sincer prietenului tau i-ar placea sa auda asta. NU te indemn sa faci sex dar la adolescenta asta iti cere corpul... simti nevoia... Daca vrei sa faci asta spune-i in fata si vezi ce zice. Daca refuza nu te simtii stanjenita, doar sa nu insisti. SA NU UITI PROTECTIA! DACA TE PRINDE MAMA TA INSARCINATA AI BELIT-O! big grin sex placut

| Lykee a răspuns:

Nu e bine deloc
esti mult prea mica

| hondru a răspuns (pentru Lykee):

O sa isi deie si ea seama dupa ce o comitehappy

| Madalidia a răspuns:

Urmareste asta pana la capat si nu o sa iti para rau http://www.youtube.com/watch?v=jm5O5-u9H4g Parerea mea, ca si a celorlalti este ca esti foarte mica si nu iti dai seama la ce riscuri te expui, si nu te condamn: poate chiar nu stii. Dar, urmarind videoclipul asta, ai ocazia sa afli. Ce faci dupa, e pe raspunderea ta