| valeriadilf a întrebat:

un mic ajutor pentru prietena mea
vara aceasta sa inceput viata sexuala (are 17 jumate)
are un prieten, si se intilnesc de citeva luni
vreau sa mentionez ca [rietenul ei a fost cel mai bun prieten timp de 10 ani ptc au fost colegi intr-o clasa
deci sa raminem la tema:
ea doreste sa ii spuna ca nu este virgina, dar ii este frica ca baiatul sa nu o lase
a avut numai unu, deci nu sa culcalt cu mai multi
ea crede ca daca incepi viata sexuala cu un baiat cu el trebuie sa ramii sa te casatoresti, ceva de genu
deci ce sfaturi imi dati sa o ajut?
va rog, fara glume, dau funda!

Răspuns Câştigător
| CheLoo23 a răspuns:

Pai are 17 ani jumate sia inceput viata sexuala tocmai bine corpul ei este deja dezvoltat cat mai putea saracuta sa ramana virgina happy
Sfatul meu este sa isi ia inima in dinti si sa-i spuna tot adevarul ca intro relatie totul merge bine pe adevar si incerdere atfel nu este o relatie.
Nu trebuie sa ii fie rusine dar explica-i sa lase aceste ganduri comuniste cum ar fi ca daca te iubesti cu un baiat si acela a fost primult la ea nu trebuie neaparat sa ramana cu el sunt atatea cazuri in lumea asta nu este singura sau prima happy
o poti ajuta sa fi langa ea sa vorbesti cu ea sa ii deschizi mintea si sa ii explici cum sta treaba cu viata...cam atat cand vine vorba despre dragoste in rest stiti voi ce sa faceti happy bye

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Ar fi bine sa mai astepte, sa-l cunoasca mai bine. Altfel, exista riscul sa repete experienta si sa fie din nou lasata cu ochii in soare. Si ca sa-ti raspun la intrebare, ar fi bine sa-i spuna prietenului ei adevarul. Daca afla de la altii ca nu mai e fata mare, o sa iasa cu scandal. Asa ca mai bine-i explica ea care e situatia si cu asta basta.

| VreauMiere a răspuns:

Stai nitel deci ea si-a inceput viata sexuala cu alt baiat? Adica sta cu asta si se culca cu altul?

| iulyV a răspuns:

Parerea mea este ca atata timp cat inca nu era nimic intre ei cand s-a dezvirginat ea......nu are de ce sa se supere