| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Dau Funda!

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Ce inseamna cand un Barbat tine contactul vizual si zambeste mereu....cand se uita la tine fara pauza, se ofera sa te ajute cand nu intelegi ceva la ora de Mathe, face glume proaste, pune de 1000X aceas intrebare, cand te asezi langa el si isi indreapta corpul spre tine sau imita pozitia ta, egal cu cine e, ce face etc cand tu apari se uita la tine si nu ia ochii de pe tine si uita ce avea de facut, cand vorbesti si glumesti cu amicul lui si se uita dupa tine si nu ia ochii de pe tine si pare gelos, sau cand te saluta de la 1 Km.Cand pleci si el iese cu tine pe usa si iti tine usa si doarnla tine se uita si in ore si la examen se uita si in timpul orei se uita dupa profa de Germana.
Ce inseamna cand te vede cu altul ca razi si glumesti el se uita atent la mine lasa tot balta si nu ia ochii de pe mine.
De 2 Luni nu mai vorbesc cu el. De ziua lui am vrut sa iesim am platit o Camera la Hote si i-am spus sa vina la Hotel etc si ma sters.
Il iubesc si nu stiu cum sa ma comport si cum sa vorbesc cu el ce sa ii scriu. Este Albanez! Ma poate ajuta cineva cu un sfat?! Stie cineva ceva despre Barbatii Albaneji?!

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Nu pare, din ce-ai spus chiae e indragostit de tine, intrebarea de ce ti-a dat block? Pai draga nu suntem clarvazatori, intreaba-l direct daca te place sau nu, inca nu stiu daca userul de mai sus e o feminista, dar clar acel raspuns e unul.idiot, din ce-ai descris tipul e indragostit de tine, deci nu cauta sa vaneze nicio prada deorece un tip indragostit nu vrea o "prada greu de cucerit" o vrea pe femeia care o place langa el, isr daca ambi aveti aceleasi sentimente unul.pentru altul atunci problema este comunicarea, nu stii nici tu ce asteapta el de la tine, si nici el nu stie ce vrei, de-asta s-aajunsin aceat punct mort. Niciunul n-ati puslucrurile lapunct chestiunea s-a racit.

19 răspunsuri:
| NRazvan a răspuns:

Mai bine nu. Poate-s eu rau dar mai bine gaseste-ti tu un românaș de-al nostru. Poate urmari ceva de la tine, cum ar fi o cetatenie. Mai bine fii precauta.

| Shophia18 a răspuns (pentru NRazvan):

Razvan eu am 10 ani in Germania iar el 6
Nu are ce sa urmareasca. E instalat aici cu Familia.
Dar toti spun ca ma iubeste. Numai inteleg nimic.

| FlappyXXX a răspuns:

Nu stiu cam care ar fi raspunsul potrivit la acesta intrebare.
Pentru inceput pare ca este indragostit de tine, acum daca e asa sau nu, poti afla doar dintr-o singura sursa, EL.
La partea cu stersul/blocatul nu stiu ce sa spun, poate s-a simtit in pericol din vreun motiv anume pentru ca ai zis ca inca e insurat dar se pregateste de divort, poate inca mai tine la sotie si incerca sa se feresca cat posibil de un total esec de odata.
Acum, ar trebui sa iti faci curaj sa il infrunti, sa vezi ce simte cu adevarat. Il suni, vorbesti cu el si vezi ce vrea. Nu te lasa luata de fraiera, afla direct de la el direct ce are de gand si aia e. Daca doreste ceva serios de bine, daca nu ''ura si la gara'', mai sunt barbati pe lumea asta. Nu te injosi in fata unuia. Cel care iti e sortit te va cauta el nu va fi nevoie sa il cauti tu.
Ai grija de viata ta si nu te lasa păcălită de aparențe.
Mult succes și mult noroc în dragoste! happy

| Shophia18 a răspuns (pentru FlappyXXX):

Mersi...O sa il contactez.

| Shophia18 a răspuns:

Imi aduc aminte ca odata a venit la scoala si eu i-am cumparat un Redbull in ziua aia ( ii cumparam mai des) si el cand m-a vazut, m-a intrebat in Romana Ce faci!? Iar eu m-am dus la El si i-am dar Redbull si s-a oprit din despachetat din ghiozdan s-a uitat in ochii mei si m-a intrebat Cmf?! Mereu tinea contactul vizual multa vreme.Cand era gata scoala plecam mai repede ca El si amicul lui venea cu mine mereu afara radeam, glumeam, ne intelegeam foarte bine si el a iesit dupa cateva minute si eu radeam eram pe langa el si el a vazut toata scena si eu il ignoram vorbeam cu ala i-am spus la amicul lui te sun mai tarziu si vorbim cand ma pun in pat iar el se uita atent la mine dupa am plecat si el a ramas acolo si se uita dupa mine mult. In ore se intoarcea si se uita tinta la mine tinea contactul vizual si daca nu ma vedea de cineva se apleca sa ma vada...Mereu facea din ochi cand ma privea si pe urma intorcea capul. In ore ma intreba tare e totul in ordine?! Ai nevoie de ajutor?! Eu eram timida si rosie cred big grin
Mereu era aranjat si parfumat nu conteaza cu cine era cand si unde mereu se uita atent la mine cei din jurul lui vorbeau singuri..nu era atent la Examen in clasa cu directorul profesorul si clasa ne pregateam de examen la Germana si el statea si se uita la mine tinta si cand m-am uitat la el imi zambea
Eu i-am spus ca il iubesc si el stie asta si cand a auzit a ramas socat. Pe urma se uita si mai mult si minute bune. Am incercat sa vorbesc cu el pe FB ca sunt timida si nu am curaj sa vb cu el face to face. Ii scriam, citea dar nu raspundea. Si la scoala se comporta ciudat o luna m-a ignorat complet parca nu as fi existat pe urma a inceput sa se uite iar sa glumeasca etc iar eu ma intelgeam bine cu amicul lui si cand eram cu ala el lasa tot si se uita tinta la noi nu lua ochii de pe noi intorcea capul dupa noi nu conta cu cine era si ce facea.
Il am pe Instagra, am nr lui si l-am avut pe FB. De ziua lui l-am incercat i-am spus ca am platit o camera la Hotel etc si el a ras si a spus ce camera!? Si ma sters nu am mai vb de 2 Luni cu el. Eu l-am incercat doar.
Odata am pus o fata din clasa sa vb cu el.Si i-a spus ca il iubeste etc il invartea.Si era agitat si punea mii de intrebari si cand a auzit ca il iubeste a spus ca nu e interesat si ca are pe cineva. Dupa a venit vacanta de Sarbatori si in seara aia inca i-am scris de la mine ca il iubesc.
Dar nu am curaj sa vorbesc cu el. Nu stiu cum sa incep si cum o sa reactioneze. Nu stiu daca nr de tel mai e Valabil
Odata m-am asezat langa el...el nu era inca venit.a intarzia la Scoala si cand a intrat in clasa a spus Oooo...:
Si cand s-a asezat langa mine vorbea cu mine si dupa un timp a fost foarte linistit si numai scotea un cuvant si imi imita pozitia s-a intors spre mine erau 2 cm intre noi...si se holba cu un ochi.
Odata l-am privit si eu in ochi si a intors imd capul big grin
De obicei se uita mult, facea din ochi si zambea atragator. Mereu se oferea sa ma ajute..ma intreba daca am inteles daca ma nevoie de ajutor. Dar are pe cineva asa am auzit ...nu prea stiu nimic despre El...din viata lui privata
Nu stiu cum sa iesim si cum sa vorbesc cu el. Eu sunt plinuta ca am probleme cu glanda tiroida si ma gandesc ca poate ii rusine cu mine.
Parea foarte indragostit..si stie ca il iubesc sad Nu inteleg de ce ma sters.

| ilseparatios a răspuns:

Buna Shophia

Cateva raspunsuri la intrebarile tale

"Ce inseamna cand un Barbat tine contactul vizual si zambeste mereu"

Un barbat care tine contact mereu(pentru mult timp) suna foarte dubios pentru mine. In schimb un barbat care tine contact vizual cand tu vorbesti ceva, inseamna ca e activ implicat/interesat despre ce vorbesti.

"De 2 Luni nu mai vorbesc cu el. De ziua lui am vrut sa iesim am platit o Camera la Hote si i-am spus sa vina la Hotel etc si ma sters. "
de unde te-a sters!?

Este Albanez! Ma poate ajuta cineva cu un sfat?! Stie cineva ceva despre Barbatii Albaneji?!
Albanezii sunt foarte posesivi si extrem de gelosi in general.

Ca un sfat general, nu mai plati tu petru un barbat.
Un barbat intodeauna o sa vrea sa vaneze, sa lupte pentru trofeul lui.
Tu esti trofeul! lasa-i sa lupte pentru tine!

| Shophia18 a răspuns (pentru ilseparatios):

De pe Facebook ma sters. Dar am numarul lui dar nu il derandej.
Totusi pare indragostit si nu stiu de ce se comporta asa.

| ilseparatios a răspuns (pentru Shophia18):

Foarte bine faci ca nu il deranjezi! Nu-i scrie si nu il suna.
Nu ii da atentie, trateaza-l ca pe un frate mai mic.

| Shophia18 a răspuns (pentru ilseparatios):

Da, dar il iubesc si ma gandesc doar la el.E greu cand iubesti.
Nu stiu el daca ma iubeste si de ce se comporta asa.
Am vrut doar sa stiu daca ma place sau face misto de mine.

| Shophia18 a răspuns (pentru ilseparatios):

Se uita fara Motiv.
Nu spuneam nimic. Il prindeam ca se uita la mine si cand il observam zambea facea din ochi si se intoarcea de multe ori se uita insistent. Si nu trebuie sa fac nimic ca se uita si asa.
Se uita la mine.

| ilseparatios a răspuns (pentru Shophia18):

Shophia, te inteleg ca il iubesti si ca e greu cand iubesti. Daca te-a sters de pe Facebook si se comporta asa, probabil ca vrea sa stea departe de tine o perioada. Stai puternica si nu te lasa prada sentimentelor1

| ilseparatios a răspuns (pentru Shophia18):

Am inteles.
Cum am spus mai sus, in general barbatii iubesc sa vaneze, cu cat e mai greu sa isi ia "trofelul" cu atat e mai interesant pentru ei. Atunci cand ai facut rezerrvare la hotel, ai facut un pic ce nu trebuia, i-ai pus pe tava tot, deci nu a mai fost provocare pentru el, si-a pierdut interesul

| Shophia18 a răspuns (pentru ilseparatios):

Ufffh
Si eu ce pot face acum?!
Am visat ca m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna.

Mai sus am scris cum se comporta cand eram langa alt Baiat. Era gelos?! Sau?! Parea gelos si nu e nimic intre noi

| ilseparatios a răspuns (pentru Shophia18):

Ce poti sa faci tu acum e sa il lasi sa munceasca pentru tine, nu ii da totul pe tava.
Iesi cu alti baieti, razi, distreaza-te, ia si te simte bine.
Probabil ca era gelos.
Ce varsta ai tu si ce varsta are el?

| Shophia18 a răspuns (pentru ilseparatios):

Eu 22 si el 28

| ilseparatios a răspuns (pentru Shophia18):

Ok. Se pare ca este o mica diferenta de varsta intre voi si trebuie sa folosesti asta in avantajul tau.
E o mica diferenta de 6 ani, Ca sa il intelegi pe el, trebuie sa te intelegi pe tine mai intai. gandeste-te la tine cum erai la 16 ani ( acum 6 ani in urma) care practic e diferenta intre voi doi. Gandeste-te cum ai fi tu sa vorbesti cu un baiat de 16 ani care e indragostit de tine, cum te-ai purta cu el, eu cred ca ai avea o experienta enorma si ai sti sa il joci pe degete pe baiatul de 16 ani.
Acelasi lucru se intampla intre tine si baiatul Albanez.

Pe langa diferenta de varsta, e si diferenta de cultura. Albanezii sunt in mare parte de religie musulmana. Musulmanii sunt foarte foarte dubiosi. Am stat in Arabia Saudita, Oman, Qatar, UAE, Bahrain. Sunt dubiosi!

| Shophia18 a răspuns (pentru ilseparatios):

Nu conteaza varsta intre Mama si Tata sunt 7 ani diferenta!
Asta nu ar fi. Poate ii rusine cu mine ca sunt plinuta. Si asta se poate.

| ilseparatios a răspuns (pentru Shophia18):

Shophia, pana la o varsta, conteaza varsta daca intelegi asta...ce vreau sa scot eu in evidenta este ca un baiat mai mare cu 6 ani decat tine poate sa te manipuleze mai usor.
Repet, lasa-l sa munceasca pentru tine, daca te iubeste o sa te caute. Ignora-l, iesi cu alti baieti, pune-ti poze pe Facebook, da-ti check in in cluburi etc. arata-i ca nu iti pasa de el.

Si daca tu crezi ca esti un pic plinuta si nu te simti bine in pielea ta, fa ceva, scapa de cateva kg. Nu lasa sa se adune, la varsta ta e usor sa scapi de cateva kg...

| Shophia18 a răspuns (pentru ilseparatios):

Dar am probleme cu glanda tiroida si dau greu jos. Dar eu ma simt OK in pielea mea. Doar ca poate lui ii este rusine cu mine.
Dar o sa fac cum spui il las sa vad cand o sa ma caute. Poate o sa ma plictisesc sa astept.