| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de parerile voastre

Am un Baiat in Clasa, este Albanez. Din prima zi de cand m-a vazut se comporta ciudat. Imi face ochi dulci. Se intoarce si se uita lung la mine si zambeste cuceritor. Imi face din ochi. Vine la mine se baga in seama. Uneori nu vorbeste si nu se uita la mine ma ignora e ciudat nu imi dau seama ce are. Alte ori se uita insistent. Mereu ma intreaba ce fac, daca am nevoie de ajutor, daca am inteles la Mate etc. Cand am nevoie de ceva si ma apelez la el lasa tot la oparte si vine la mine. Cand vorbesc cu el ma priveste in ochi si ma asculta atent. Am scriu cu el pe Facebook intr-o zii. I-am spus ca o fata il place. Eu ma refeream la mine. Si nu i-am dat Nume. Si a spus ca nu il intereseaza. Ori s-a speriat ori nu il intereseaza s-au face misto de mine. Eu numai inteleg nimic. Incepuse sa-mi placa un pic de el. Nu stiu nimic despre Albanezi. Imi puteti spune cum sunt Albanezii?! Si daca ma place. E ciudat in preajma mea. Cand iesim pe usa amandoi imi tine usa. Cand plecam tipa dupa mine. Ciao. Cand vorbeste cu mine imi pronunta mereu numele. Tot ma intreaba si ce mai faci?! Nu stiu ce are simt ceva de pe el. Simt o atractie. Simt ca ii place ceva la mine s-au de mine chiar. Contactul vizual. Vine la mine in spate si se pune in fata mea ma priveste in ochi si cu o voce blanda ma intreaba ce faci, ai invatat, ai inteles tema, imi pune intrebari. Cam mereu se leaga de mine. O singura data mi-a facut compliment. Ce cizme frumoase ai. Mereu apleaca capul pe o parte puma mana sub cap si ma priveste insistent in ochi si zambeste secunde bune. Eu nu imi dau seama ce vrea. Va multumesc pentru raspunsuri. Va pup

Răspuns Câştigător
| Aşkim2018 a răspuns:

Alabanezii sunt oameni foarte buni daca le ajungi la inima, iar daca face toate astea clar te iubeste. Albanejii nu sunt genul care sa fac in public asa ceva iar daca lasa tot ca sa te ajute pe tine inseamna ca are sentimente mari pentru tine si ar trebui sa vorbiti mai des si sa ajungeti la discutii mai serioase sa va imprieteniti dar sa va imprieteniti cu adevarat si o sa vezi ca incet incet se va lega ceva intre voi. crede-ma ca nu te place, TE IUBESTE! si dai o sansa, nu ai sa regreti, crede-ma cunosc albanejii foarte bine si nu sunt deloc oameni rai ba din potriva happy
MULTA BAFTA happy

| Shophia18 a răspuns (pentru Aşkim2018):

Askim2018

Da eu am avut o relatie stabila. Am avut 5 ani impreuna. Si am un Afganistan in clasa care a aflat nr meu de tel si ma inebuneste pe whatsapp imi scrie numai prostii ca vrea sa se etc si a meu m-a lasat numai vrea sa auda de mine nu stiu nimic de el de 1 luna. Albanezu m-a sters a spus ca nu il intereseaza. Nu il mai am pe FB. Si Afganistanul nu da nici un semn la scoala ma lasa in pace e rece. Doar pe whats app ma enerveaza cica ma place. Vorbeste prostii ma gandesc ca ma incearca sau e pus de albanez. M-a despartit de al meu. Si eu nu reactionez la mesajele lui prostesti de obicei fac misto de el. Cu albanezul vorbesc pe Facebook. Daca ii scriu ceva raspunde. Dar el nu imi scrie deloc. Nu e suparat dar nu inteleg de ce ma sters. Oare ma incearca. Oare e pus de el?! Ca mi se pare ciudat.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are nevoie de pașaport.

| Shophia18 a răspuns (pentru darrio2007):

Buna Darrio2007

Nu e vorba de Pasaport. Ca are 6 ani in Germania.
Si eu am 9 ani... Daca ii trebuia Pasaport ..se cupla cu o Nemtoaica

| darrio2007 a răspuns (pentru Shophia18):

Nu stiam ca esti in Germania. A fost doar o gluma. Probabil chiar te place.

| Shophia18 a răspuns (pentru darrio2007):

Darrio2007.Stai linistit ca stiu de gluma happy Sunt de gasca si comica..Nu ma supar asa repede.
Probabil Intr-o zi a cerut in ora de germana telu meu sa se uite pe google si am vrut sa ii dau telu si a spus am glumit am glumit. Si s-a uitat la mine lung si a zambit se intoarce mereu si se uita la mine. Apleaca capul intr-o parte pune mana sub cap si se uita la mine zambind si in ore si la test se uita la mine nu stiu.Ce vrea. Sunt zile cand e ciudat nu il inteleg. Nu ma baga in seama ma ignora si e rece cu mine. Pe FB daca ii scriu ceva raspunde mereu. Dar de la ei nu scrie nimic dar nu am probleme sa nu raspunsa la mesaj. Faza cu fata asta ma refeream la mine nu am dat nume a spus ca nu mersii la inceput cand i-am spus ca o fata din clasa te place a spus ii place de mine?! *y* si tot ma seca sa ii spun cine e ca e curios m-a innebunit si nu i-am spus a spus ok cum vrei cand e intalnim in curtea scolii se da pe langa mine mereu imi pronunta numele de cate ori vb cu mine sau vrea ceva. vine la mine in ultima banca se pune in fata mea se uita la mine adanc si imi pune intrebari.Simt ca e cevaas a cand il vad am fluturi in burta si ma ia parchinsonul am asa emoti de si nu sunt innebunita dupa el doar il simpatizez mai mult imi e un prieten bun nu il iubesc nebuneste...si simt ceva de pe el...Stiu ca Albanezii 80% sunt Musulmani. Dar nu conteaza

| viperra a răspuns:

E clar, ii place de tine.Cand i ai spus ca o fata il place, a spus ca nu il intereseaza fiindca nu stia ca tu esti acea fata.Ce ai de pierdut? vorbeste cu el! Si ce daca e albanez? e tot om, nu este indian sau chinez sa aiba alte traditii.Du-te si vorbeste cu el fiindca e clar ca te place happy
succes!

| Psychothic a răspuns:

In mod concret te place si posibil vrea sa ti-o traga, dar asta este ceva normal la barbati.Griji de tine!

| Aika十六 a răspuns:

Cunosc albanezii, din ce spui tu e clar ca te place. Albanezii sunt oameni ca si noi, fiecare e diferit, din ce cunosc eu in general sunt cam afemeiati si cu un tupeu fantastic, daca au chef doar de distractie. Dar cunosc si care sunt de nota 10. Dar e clar ca baiatul asta, din ce spui tu este indragostit de tine. Crede-ma cunosc albanezii, daca ar fi fost doar o disctractie, nu ar fi durat atata si nu s-ar fi chinuit sa iti atraga atentia, ti-ar fi facut direct avansuri nesimtite.
Pa, pa! happy

| Shophia18 a răspuns:

Inainte a stat cu mine in spate se intorcea la mine, glumea cu mine zambea si ma privea in ochi....imi cere telu sa se uite pe google... dupa face am glumit am glumit. Ma priveste si zambeste. Ä

| Shophia18 a răspuns:

Am vorbit cu el pe Facebook. i-am spus ca il iubesc.
Mia raspuns : Ohh *.* asta nu e bine. Esti tare o sa treci tu peste asta.
Cum se poate trece peste sentimente. Eu nu cred ca ma place. Ori l-am luat prea tare nu a stiut ce sa raspunda, ori nu ma place sau poate ca nu stie cum sa imi spuna. Sa ii mai las timp?! Ce sa fac. Mie super rusine Saptamana viitoare incepe Scoala si o sa dau nasu cu el iar. Oare chiar ma place? Numai inteleg nimic. Eu cred ca l-am luat prea tare si s-a pierdut sau ii e teama sa imi spuna ce simte sau sau sau. Habar nu am. Sunt specialisti pe aici care sunt experti in Dragoste?!

| FluturasulVesel a răspuns:

Din tot ceea ce ai povestit cred ca te place!
Tu ar trebui sa-i zici pe Facebook ca il placi! Daca nu poti sa-i spui direct poti sa-l intrebi daca te place apoi sa-i zici ca il placi!
Baiatu e indragostit peste cap de tine! A zis ca nul intereseaza ca il place o fata deoarece el era interesat de tine nu de alta! Si nu cred cai vreo problema cai albanez! Sper ca te-am ajutat cu o parere!

| Adelin_Denis_1999 a răspuns:

Bă probabil vrea să-ți ciordească cizmele...

| Shophia18 a răspuns (pentru Adelin_Denis_1999):

Da ma..vezi ca stii! Si daca stii de ce mai comentezi?! Sau vrei si tu cizmele?! PS: Au toc mare laughing