| CynthiDoll a întrebat:

DAU FUNDAA! Aam... Faza e ca anul trecut am fost impr cu un baiat pe nume Lau si a fost o chestie complicata si a trebuit sa ne despartim, acum nu stiu daca el a tinut la mine sau nu, dar eu l.am iubit ft mult, adica inca il iubesc..de cand ne.am despartit nu cred ca a existat o zi in care sa nu ma gandesc la el.in fine ne-am vazut fiecare de viata lui, iar eu sunt acum cu un baiat, Dari si el chiar e ft de treaba.numai ca acum o saptamana Lau m.a sunat si mi-a spus ca s.a despartit si el de fata cu care era, vrea sa fie impr cu mine iar.si eu as vrea ft mult, dar nu stiu cum sa.i spun la Dari? pur si simplu ma simt atat de vinovata pentru ca el tine ft mult la mine, dar eu chiar il plac pe Lau sad. deci ajutati-ma va roog. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Daca tu simti ca inca il iubesti cu adevart pe fostul, atunci lasa-l pe cel cu care esti acum, dar gandeste-te binee, ca nu cumva sa regreti mai tarziu ca ai facut asta. Fostul numai ce a iesit dintr-o relatie, poate cauta doar consolare in alta parte, si dupa ce obtine ce ii trebuie iti spune pa. Dar daca tu consideri ca nu mai simti nimic pentru actualul sau ai sentimente mai puternice pentru fostul, atunci nu mai are rost sa continui relatia actuala, pentru ca doar il ranesti pe el. Oricum probabil ca daca tine la tine va fi ranit, dar fi sincera cu el si spune-i ce simti cu adevarat. In final, va intelege. Viata merge inainte. Baftaa;*

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Urat caracter, dar practic. Mergi la drum alaturi de Lau. Drum bun si sper sa nu te intorci la Dari, cand nu vei mai fi cu Lau.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Pai eu zis ca daca il iubesti pe Lau sa fi cu el dar numai daca si el te iubeste incerca sa ii explici la Dari ca ol iubesti mai mult pe Lau si probabil va intelege si zi sa nu se supere si sa ramandeti prieteni.Multa bafta

| bladd a răspuns:

Vezi pe care il iubesti foarte mult si il intrebi daca si el te iubeste.Dar cel mai bun lucru este sati urmezi inima. fie ca Cupidon sa te ajute sa-ti gasesti dragostea.