| anamaria_3573 a întrebat:

Am fost cu un baiat aproape 7 luni de zile...Ne iubeam... dar in ultimu timp ne certam din nimicuri...lui a inceput sa nu. i mai pese si am hotarat sa ne despartim.
Dupa cateva zile, l.am sunat rugandul sa ne impacam. dar el a zis ca ne.am despartit din vina mea, si ca n-o sa mai fie la fel niciodata.2 saptamani nu a mai dat niciun semn de viata.
In aceste 2 saptamani, am cunoscut un baiat care ma intelegea si "plangea cu mine" asa ca am hotarat sa incep ceva nou si sa. l uit pe primul.
Apoi primul, m-a sunat spunandu. mi ca ma iubeste dupa vreo 2-3 saptamanii si sa ne impacam.
Eu deja incepusem sa tin la celalalt si i-am zis ca nu stiu ce sa zic...Nam mai tinut legatura cam o luna.si acum de cateva zile ma tot suna.si isi aduce aminte de tot ce a fost frumos, si zice ca ma iubeste mult de tot.nu stiu ce sa fac nu pot sa. l las dar nici sa ma impac cu el din cauza ca am inceput sa tin la celalat.si imi este foarte mila de el pentru ca sufera mult acum...cand ma pierdut.
As vrea sa-mi dati un sfat.nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fostul tau prieten se joaca cu tine. E evident ca nu ii place sa te vada fericita cu alt baiat si tocmai de asta apeleaza la amintirile "noastre" pentru a te impresiona. Daca te iubea cu adevarat nu lasa atat de mult de timp sa treaca fara a-ti demonstra gandul. Ia-ti gandul de la el si fii fericita cu actualul. Ce e trecut sa ramana trecut!winking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu zic sa ramai cu cel cu care esti
la celalalt este vorba de orgoliu...nu ca te-ar iubi
te-a facut sa te simti vinovata ca v-ati despartit spunandu-ti ca din cauza ta v-ati despartit...si acum vrea "sa se intoarca la tine" si sa te faca sa te desparti si de celalat care din cate zici te iubeste. nu renunta la relatia pe care o ai din cauza unuia care are chef de joaca si care nu stie ce vrea de la viatawinking sa nu-ti para rau mai tarziu. daca te-ar fi iubit nu ar fi renuntat asa de usor la relatia voastra.winking
bafta si ai grija de tine kiss

| Love4ever.EU a răspuns:

Sti.pana la urma ar trebui sa faci ce simt! Ca sfat ti-asi spune.sa ramai cu actulalul, pentru ca celalat ''fostul'' se pare ca, si-a dat prea tarziu seama ca tine la tine! Iar tu nu meriti ca cineva sa se joace cu tine! Aduti aminte ca si tu la-i sunat acum ceva timp, si ce rasp ti-a daT? Ti-a zis ca ''din vina ta v-ati despartit si ca nu o sa mai fie la fel niciodata'' sunt sigura ca...ai suferit auzind toate astea! Iar acum, dupa atata timp isi da seama ca te iubeste si te vrea inapoi? Ei bine, e prea tarziu! Daca intre tine si actulalul exista iubire, intelegere, incredere, adica o relatie f. buna! Mai ales va iubiti! Cred ca ar trebui sa ramai cu el! Pe fostul il poti lasa o amintire!

''Iubirea este o floare,
Ce-n floreste odata cu primul sarut
Iar ultima petala ce se scutura
Este cuvantul
ADIO "

Te pup! Si sa ai parte numai de fericire si iubire!

| GeO_2554 a răspuns:

Poi.eu cred ca ar trebui sa ramai cu actualu`care ti-a fost alaturi si la bine si la greu. Daca stai sa te gandesti ex`ul tau.de ce n`a vrut prima data sa va impacatsi? si iti face reprosuri? In schimb actualu`te intelege si n`are rost sa-i frangi inima...

Sper ca te ajuta cu ceva parerea mea.
Multa bafta:*

| pisycutza a răspuns:

Nu are rost sa te intorci la ex-ul, cand tu ai vrut sa va impacati el nu a vrut, tu acum de ce te-ai impaca cu el mai ales ca ai si o relatie? Parerea mea ramai cu cel cu care esti acum, iar in legatura cu fostul intorcei si tu spatele asa cum a facut si el happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ramai cu cel de acum. tu deja esti implicata intr-o relatie.de ce sa renunti la aceasta relatie pentru faptul ca ex`ul are chef de joaca? daca te ar fi iubit ar fi vrut sa va impacati de cand i ai spus tu prima data, nu sa dea vina pe tine. dar probabil ca acum isi da seama de ceea ce a pierdut. dar stii cum se zice:"lumea nu se opreste in loc pentru durerea nimanui"ma bucur ca iti pare rau de el dar ar trebui sa te gandesti mai mult la tine nu la altii. sper sa faci alegerea corecta.eu asa as face in locul tau:*