| xCarol a întrebat:

De 11 luni îmi place de un băiat din clasa mea. În primele 4-5 luni nu știa că îmi place de el, doar că mă purtam frumos cu el, atâta tot. Apoi i-am spus pentru că era curios. El e mai timid de fel. După câteva zile dupa ce i-am dezvaluit ca îl plac a spus că mă place și el puțin. Apoi după o lună dupa ce mi-a spus că ma place PUȚIN, i-a spus unui coleg că nu mă place și nu m-a placut niciodata și n-o să mă placă vreodată. El credea că eu pun lumea să îl întrebe despre mine și alte chestii dar eu nu puneam pe nimeni. El stă în banca cu un bun prieten de al meu încă din clasa 1. Băiatul pe care îl plac nu se poarta prea frumos cu fetele. E agresiv cu gura.E arogant, ijnorant si are prea multa mandrie fata de sine in el. Si l-a transformat pe bunul meu coleg intr-o bestie. Eu i-am spus asta si i-am spus inca ca se comporta ca un gentleporc in loc de gentleman, dar nu numai eu i-am spus-o, i-am spus-o 3 fete deodata. A-2-a zi mi-am cerut scuze sincere si mi-a raspuns cu " Da, da ai vrea tu ", a doua oara i-am cerut scuze si mi-a intors spatele. A-3-a oara i-am cerut din nou scuze sincere si a zis " Hai jet. I-am cerut scuze de vreo 20 de ori in total si de fiecare data mi-a raspuns cu un jargon de prost gust. Niste fete mi-au spus ca el a zis ca sunt enervanta, stresanta si ca nu ma suporta dar eu de abia ca vorbeam cu el si inainte. Urmeaza sa plecam intr-o excursie si nu vreau sa ma urasca. Pentru ca dupa toate astea inca il plac. Spuneti-mi ce ar trebui sa fac. S-o las balta, sa-si ceara el scuze? Funda pentru cel mai bun raspuns. :*

Mersi.

Răspuns Câştigător
| luliluli a răspuns:

Parerea mea este ca ai insistat prea mult cu scuzele. Iti ceri scuze o data, este suficient. de 20 de Ori? si el a raspuns de fiecare data cu un jargon de prost gust? scuzele tale nelimitate l-au facut si il fac in continuare sa-si dea prea multa importanta. Ignora-l un timp, cauta-ti alte preocupari, stai de vorba si cu alti colegi (baieti), razi la glumele lor (daca poti, fara sa razi si la glumele lui), si asteapta sa vezi cum se poarta in continuare cu tine. Daca iti vorbeste urat, si daca nu stie sa accepte scuze, crezi ca te va respecta vreodata? orice relatie de durata se bazeaza intai de toate pe respect. Ai grija, s-ar putea sa nu fie persoana potrivita care sa merite atentia ta si zbuciumul tau sufletesc.
succes!

| xCarol explică (pentru luliluli):

Multumesc, ai dreptate :*.

2 răspunsuri:
| mariana2000000 a răspuns:

Citeste asta si vezi raspunsul :
http://specialromania.com/