| Elena_9064 a întrebat:

Ma numesc Elena am 14 ani si sunt clasa a-8-a.
Am un coleg in clasa si imi place de el... El fiind in clasa cu mine automat ne vedem mereu in fine. Si vreau sa va spun ca atunci cand sunt eu cu el si cu colegi nostri de clasa el uneori se comporta foarte urat cu mine adica ( ma injura, imi ia penarul de pe banca si mil pune pe catedra, imi ia ghiozdanul) etc. Si cand suntem singuri in clasa adica doar eu cu el se uita la mine ca si cum ar vrea sa ma inbratiseze si se pune langa mine...
In fine problema este: atunci cand este persoane in jurul nostru el se comporta cu mine de parca as fi cea mai " enervanta, stresanta" persoana. Iar atunci cand suntem singuri se uita la mine cu niste ochii dulci si imi vorbeste frumos se pune langa mine in banca. Eu nu mai inteleg nimic puteti voi sa imi explicati de ce face asemenea lucruri?

Răspuns Câştigător
| Debb a răspuns:

Vrea sa se dea mare fata de colegii tai, dar el nu isi da seama ca ceilalti nu isi vor face o parere mult mai buna despre el. Tu, nu te lasa mai prejos. Daca se comporta urat cu tine, fa si tu ceva care sa il deranjeze pe el. Este o vorba; cei care se tachineaza se iubesc, sau asa ceva :*.

16 răspunsuri:
| Debb a răspuns:

Puuur si simplu se da mare fata de ceilalti. Nu te lasa tachinata de el. Hai, da-te mare si tu un pic laughing. Treaba asta cu sarutu...vine de la sine. Nu se invata big grin.

| bebelotz a răspuns:

IL scuipi si ii interzici sa-ti mai vorbeasca scurt pe 2.

| Elena_9064 explică:

Multumesc pentru raspun. Dra mie imi este rusine sa il intreb de ce face asa dar ai dreptate el se da in spectacol si ma fac de ras toata lumea din sc stie ca il plac si el face misto cand suntem mai multe pers. Si mie imi placede el. sad

| Elena_9064 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. :* Si iti multumesc si tie ''brunetta'' :X

| Elena_9064 explică:

Si inca ceva Buny eu nu stiu sa sarut si nu am cum sa ma dau sa il sarut ca ma fac mai mult de rusine si mai ales daca fac asta el o sa spuna la toata scoala si o sa rada toate persanele de mine... sad

| Elena_9064 explică:

Este clar ca visez cu ochii deschisi ce fraiera sunt. Nu o sa mai vorbesc cu el deloc oricum este un nesimtit face misto de mine pe faptul ca il plac. Asa am facut mereu mi-a placut numai de persoanele care nu trebuia sa imi placa.Am 14 ani ce naiba am mintea scurta baietii sunt nesimtiti in ziua de azi... Mai ales cu mine.

| Elena_9064 explică:

Ai dreptate.

| Elena_9064 explică:

Foarte amuzant Alexandra dar nu este chiar bine ceea ce zici.winking

| Ana213 a răspuns:

Vrea sa te reguleze. E de fapt un upocrit daca face asta, si vrea doar sa o faca cu tine de aia cand sunteti singuri iti face ochii dulci. Tist dar adevarat.

| вяυηηєттα a răspuns:

Pai pot sa spun ca el vrea sa se dea in spectacol`
Asta e varsta lor`Si el face asa pentru ca e ca intre baieti...
Oricum nu mi se pare normal`incearca sa vorbesti cu el.deschis si intreaba de ce face asa`

| вяυηηєттα a răspuns:

De ce sa iti fie rusine? Nu toata viata vei trai asa`
Trebuie sa iti iei inima in dinti de cate ori faci ceva in viata`
Crezi ca cu totii ne nastem cu tupeu sau invatati?

| вяυηηєттα a răspuns:

Npc`
Incearca sa vorbesti cu el`daca tot te ia la misto nu il mai baga in seama`
Indiferenta doare cel mai tarewinking

| вяυηηєттα a răspuns:

Sarutul nu se invata ci vine de la sinewinking

| вяυηηєттα a răspuns:

Nu visezi deloc ci doar ti-ai dorit ceva
Dar dragoste cu forta nu se poate`

| buny a răspuns:

E adevar ce spune brunetta el incearca sa se dea in spectacol alaturi de prietenii lui dar cand esti singur cu el incearca sa te indrepti usor spre buzele lui si vezi daca sta sa il saruti nu te descuraja...succes

| s3r95 a răspuns:

Pai e clar femeie el vrea sa arate ca e un baiat de nota 10 si el nu se uita la tine numa cu din alea din playboy de aia cand e cu colegi se poarta urat ca se crede smecher in fata lor si cand e singur se poarta frumos ca nu il vede nimeni de aia laughing)