| cdl42002 a întrebat:

Bună TPU ..De aproape 3 luni am o relație cu un coleg de clasă și de o vreme se întâmplă anumite lucruri și eu consider că s-a ajuns prea devreme atât de departe. Ceea ce vreau să spun e că ne excitam reciproc si il las sa ma atingă în anumite locuri ..cu toate că i-am spus că nu vreau să fac sex cu el si el e de acord si ma înțelege și spune că nici el nu prea ar vrea. Menționez că amândoi suntem virgini si avem aceeași vârstă (16 ani). Si într-un fel e prima mea relație serioasă..Credeți că e greșit că facem asta? Am mers prea departe într-un timp atât de scurt? Ar trebui să ne oprim? Ce ar trebui să fac?
Vreau răspunsuri cu cap, fără glume.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva normal, e la pubertate, dorinta sexuala e puternica, logic ca vrea sex, nu vrei sex nu intra in realati simplu

| cdl42002 explică (pentru RAY):

Ceea ce vrei tu să zici este că dacă nu am de gând să fac sex, nu ar trebui să am nici o relație?! Eu din câte știu o relație nu se bazează doar pe asta dar mna, fiecare cu principiile lui.

| RAY a răspuns (pentru cdl42002):

Ceea ce vreau eu sa spun este sa accepti ca si baieti au nevoi sexuale, nu se bazeaza doar pe sex dar daca vrei sa ramai virgina stai singura, asa isi bati joc de baieti

| cdl42002 explică (pentru RAY):

Wtf.tu te auzi ce spui?! Si de ce mă rog îmi bat joc? În primul rând el s-a implicat în relația asta știind "regulile" mele. Dar se pare că unii în ziua de azi consideră că dacă nu faci asta e o bătaie de joc și după poate ne mai faceți și c***e doar pentru că nu am vrut sa ne f****m cu voi.

| RAY a răspuns (pentru cdl42002):

Vezi nu stiam toata ecuatia,nu stiam ca el stia asta,de ce nu ai scris si asta? daca el stia de la bun inceput, rezolvam ecuatia relatiei voastre atunci, adica rezultatul e ca el nu se tine de cuvant, e un prefacut, fals care joaca teatru dar vrea sex de la tine de fapt

| RAY a răspuns (pentru cdl42002):

Acum am citit toata intrebarea, ai scris asta, scuze, acum a face petting e ok http://www.eva.ro/......31497.html
dar se spune ca o data ce o faci vrei mai mult, e ca cand mananci o bucata de ciocolata vrei tot mai mult, la 16 ani nu e chiar ok sa faceti sex, pe la 18 cam asa, eu in locul tau nu as sta cu un baiat care e un ipocrit

| cdl42002 explică (pentru RAY):

În primul rând nici măcar nu îl cunoști si îți permiți să jignești spunând că e un ipocrit. In al doilea rând nu te gândi că ne-am cunoscut intr-o zi si după a doua zi am fost împreună, îl cunosc de 5 ani. Chiar mă iubește, mi-a demonstrat asta de multe ori. Daca era un obsedat sexual cum zici tu nici nu își dădea atâta silința să fie cu mine sau când m-am supărat pe el pentru chestiile astea se abținea să nu le mai facă, dar eu l-am lăsat. Deci nu te mai da atotștiutor și împărtăși păreri proaste dacă nu mă poti ajuta cu absolut nimic..Pace ție ✌

| RAY a răspuns (pentru cdl42002):

Ceea ce vreau să spun e că ne excitam reciproc si il las sa ma atingă în anumite locuri ..cu toate că i-am spus că nu vreau să fac sex cu el si el e de acord si ma înțelege și spune că nici el nu prea ar vrea.

tu ai amnezie? tu ai afirmat ca vrea sa te atinga dar tu nu vrei asta si tot tu i-ai spun ca nu vrei asta de la bun inceput, eu nu judec pe nimeni, eu doar scriu ceea ce tu ai afirmat

| RAY a răspuns (pentru cdl42002):

Afirmatia a doua a ta

În primul rând el s-a implicat în relația asta știind "regulile" mele. Dar se pare că unii în ziua de azi consideră că dacă nu faci asta e o bătaie de joc și după poate ne mai faceți și c***e doar pentru că nu am vrut sa ne f****m cu voi.

cine va facut c***e? eu nu, iar visezi, esti la menstruatie? te inteleg dar nu afirma ca eu l am judecat, nici nu il cunosc

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa ati putea opta sa alegeti varianta de a va satisface prin petting. Aceasta activitatea sexuala denumita petting poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului real. Insasi din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul corect executat inseamna un pic mai mult deoarece reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii locurilor/zonelor erogene ale partenerului. In timpul petting-ului totul este permis, adica chiar si cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei accepta sa practicati asa ceva. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat si in aceste trei luni nu ati facut sex, cu acordul amandurora, puteti sa continuati relatia asa cum ati avut-o pana acum.

| maria0214 a răspuns:

Nu ar trebui să vă opriți, nu ați mers prea departe deloc. Faceți ce vreți, când simțiți..nu este precizat un timp anume când să începeți lucrurile astea. Sunt o mulțime de lucruri de făcut în afară de sexul propriu-zis, cu penetrare şi etc.
Dacă spui că vă excitați reciproc, ați putea să dormiți împreuna şi gen, atunci să vă atingeți reciproc, tu să-i atingi penisul, iar el să se joace cu vaginul tău, să-ți frece clitorisul până la orgasm, să-ți introducă 1-2 degete, să se joace cu sânii tăi, să vă sărutați continuu în mai multe locuri, să stați în diferite poziții ca să vă puteți excita, iar tu poți să îl zgârii pe spate sau să-l tragi de păr, să-l muşti de buză/limba. Sunt multe metode prin care vă puteți simți bine fără a face sex şi nu trebuie să vă simțiți jenați de asta, contează să vă simțiți voi bine şi atât.
Sper că te-am ajutat :*