| Raamonaaaaaa a întrebat:

Deci. Sunt impreuna cu prietenul meu de 4luni, dar ne cunoastem de foarte mult timp, inca din 2007-2008. Pe atunci nu aveam mare legatura, ne salutam si atat, mai tarziu ceva glume si iesiri cu prieteni comuni dar nimic mai mult. Prin 2011 am inceput sa fiu putin atrasa de el, chiar daca el avea alte relatii si eu la fel, eu eram mereu cu ochii pe el. Am ajuns sa mi-l doresc din tot sufletul, am crezut ca un tip ca el nu se va uita niciodata la mine, dar intr-o zi s-a intamplat minunea. El e genul ala de baiat cuminte, nu bea, nu fumeaza, nu a ranit niciodata o fata, nu si-a batut joc de vreuna. E genul ala sensibil, iubitor si timid. Probabil din cauza asta a ratat multe relatii. Asta este cea mai lunga si serioasa relatie pentru amandoi.
El are 17 ani, iar eu ii fac in scurt timp. Amandoi suntem virgini. Discutam foarte deschis si cand am vorbit prima data despre sex si i-am spus ca eu nu am de gand sa fac asta prea curand pentru ca nu ma simt ok, am cam dat-o in cearta... In momentul acela am crezut ca de fapt nu stiu pe cine am langa mine si ca relatia sigur nu va merge daca el vrea neaparat asta. Si am inceput sa nu ii mai raspund la telefon mai ales ca era scufundata in lacrimi. El ma tot cauta disperat, pana la urma i-am raspuns, a inceput si el sa planga si ma implora sa il iert spunandu-mi ca e un prost pentru ce a zis, ca nu vrea sa renunte la mine pentru atata lucru si ca e dispus sa astepte oricat numai sa nu ma piarda! Am trecut peste asta si nu a insistat niciodata sa facem chestia asta, a inteles. Dupa o luna de zile, a venit la mine, ne sarutam si la un moment dat am inceput sa-i mangai penisul. m-am gandit ca totusi are 17 ani, e baiat, si daca altceva nu ii ofer macar atat. deci asta s-a intamplat dupa 3 luni de relatile in conditiile in care noi ne cunoastem de atatia ani. Am incredere in el si stiu ce fel de om este. Acum, dupa 4 luni, am fost la el, acolo am am avut parte de super momente, ne-am masturbat reciproc si fara sa realizez pe moment mi-a facut sex oral. Eu cred ca si el isi doreste asta de la mine. Nu stiu ce sa zic. E ok sa fac asta dupa 4 luni de relatie? Stiu ca nu ar scoate niciodata vorbe si ca ar ramane intre noi, pot baga mana in foc pentru el! In toti anii astia ne-am vazut aproape zilnic, chiar il cunosc foarte bine si am cea mai mare incredere in el si am uitat sa mentionez ca eu il astept de mult timp si il iubesc la nebunie si simt ca asta este reciproc, dar oare e prea devreme pentru asta?

Multumesc celor care au rabdare sa citeasca tot si trateaza cu seriozitate! Astept raspunsuri!

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca tu crezi ca asta e reciproc atunci fa si tu la fel, decizia iti apartine si indiferent ce faci ramane intre voi doi

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
mda...toata lumea doar sex doreste, de iubire nu se mai vorbeste si nici nu se mai simte. daca nu esti hotarata sa iti incepi viata sexuala, de ce va masturbati? de ce l-ai lasat sa iti faca sex oral? de ce trebuie sa decadeti in asemenea hal? chiar o dragoste curata chiar nu mai exista fara perversiuni? scuza-ma, dar eu asa numesc astfel de inclinatii, cat de multa incredere poti avea il el? iti zic eu, pana se satura de tine si isi gaseste alinare in bratele c elei care ii va oferi mult mai mult decat oferi tu..ai luat o decizie corecta sa nu faci sex ca nu esti pregatita, dar incorect ai procedat cand ai decurs sa faci ceea ce ai facut..si in timp vor veni si alte propuneri din partea lui daca tot nu vrei sa faci sex..pacat ca nu realizati nimic..pacat ca doar asa stiti sa va iubiti, oferindu-va sex oral reciprocstraight facestraight face
O zi frumoasa sa aihappy

| DeeaMarry a răspuns:

Of...
Incep prin a-ti spune ca nu cred ca ai facut bine ca l-ai lasat sa mearga atat de departe. E mult prea devreme dupa doar 3 luni de relatie. E drept ca il cunosteai de mult timp, dar nu erati impreuna. Acum e altceva.
Ai zis ca nu doresti sa intreti relatii sexuale cu el prea curand. Dar din moment ce lucrurile intre voi au mers atat de departe, cat crezi ca va mai merge?
Imi pare rau ca nu te-a sfatuit cineva putin mai devreme.
Toti baietii isi doresc relatii sexuale, fie ca isi iubesc sau nu partenerele. Doar ca un baiat care te iubeste nu te va parasi in cazul in care refuzi.
Nu stiu cum sa iti explic, dar aici nu poti merge pe principiul "daca nu ii ofer tot, macar asta sau cealalata". Nu trebuie sa faci nimic pentru ca iti cere el. Trebuie sa simti tu ca iti doresti din tot sufletul, pentru ca altfel o sa regreti.
Pe langa ceea ce iti dicteaza sufletul, trebuie sa te mai gandesti si la consecinte. Cum poti tu sa fii sigura ca te iubeste dupa 3 sau 4 luni? E mult prea devreme.
Cunosc cupluri care sunt impreuna de 2, 3 ani si fara relatii sexuale. Ce daca are 17 ani? La 17 ani e inca mic. Varsta nu conteaza! Nu pateste nimic daca asteapta, stai linistita.
Nu te pripi! Analizeaza la rece fiecare pas, sa nu regreti mai tarziu.

| neutrino a răspuns:

Mai aveai doar sa ne intrebi: Si acum ce parere aveti despre mine?

| Azµre a răspuns:

E decizia ta, dar mie mi se pare că el atât vrea de la tine, sex nimic mai mult.
Eu zic să mai stai până la 1 an! Nu are nimeni nevoie de nimic. Ce dacă are 17 ani!
Dacî ai timp citește și aici.

http://www.tpu.ro/......e-va-aduc/

| Cristiann25 a răspuns:

Daca si tu esti de acord cu asa ceva puteti face linistiti tot ce doriti in pat! Eu sunt un om care sunt deschis la foarte multe lucruri asa ca va sustin! Sa va tina daca se poate relatie pentru totdeauna! Sa va iubiti mult! Funda?

| HaLoGeNNN a răspuns:

E prea devreme. Mai asteapta 4-5 LUNI.

| bogdan72 a răspuns:

Chestia cu 4 luni e relativa... Poti sa faci dupa 2 ani si sa-ti iei teapa sau poti sa o faci de la prima intalnire si sa ajungeti sa va casatoriti si "sa fiti fericiti pana la adanci batraneti". Bineinteles ca sansele sa se intample ce am spus eu sunt, de obicei, scazute, dar din ce am inteles de la tine, el pare un baiat ok.

Nu cred ca vrea doar sex. Pur si simplu e la o varsta la care e inundat de hormoni. Daca toata partea a lui a fost o discutie (pentru care si-a cerut scuze) si un sex oral (facut tie), eu consider ca daca esti dispusa sa-i intorci favoarea (cu oralul) poti sa o faci pentru ca merita.

Uneori e mai bine sa incepi cu oral. Ca fata, amani dezvirginarea si peste un an vei fi si mai bine pregatita dpdv fiziologic. Daca "ai visat ca va fi altfel", cum le aud pe altele, n-ai decat sa-l pui sa te astepte pana cand te simti pregatita. E genul de baiat care te-ar astepta...

La urma urmei, tu il cunosti mai bine si tie iti apartine alegerea. Succes!

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Sa inteleg ca la 17 ani s-a suparat cand tu, dupa nici 2 luni de relatie, i-ai refuzat propunerea de a face sex? Hmmm... cam ciudatel tipul. Eu zic ca e mai bine sa il cunosti foarte bine inainte. Oricum e alegerea ta, dar daca nu se supara prima data, puteam discuta altfel. Dar avand in vedere ca dupa nici doua luni, tu fiind virgina, se supara ca nu ii dai sex, e aiurea. Hai sa iti spun: eu am 22, fac 23 in vara. Prietena are 26. Suntem de 6 luni impreuna, nu e virgina, dar spune ca inca nu vrea sa o facem. Nu m-am suparat niciodata si inteleg, desi multi m-ar considera prost sau stiu eu cum. Ori, la noi altele sunt varstele si experientele si eu tot astept fara sa ma supar. Cred ca ti-am dat de gandit.

| Dealer1337 a răspuns:

Este decizia ta, nu vreau sa te sfatuiesc gresit, dar, sunt baiat, si stiu ce vor baietii laughing. Nu cred ca o sa mai stea foarte mult cu tine daca nu o sa ii oferi ceea ce vrea. Sper ca ti-am fost de ajutor.