| diona96 a întrebat:

de aproximativ 2 ani imi place de un baiat, nu suntem impreuna, dar de fiecare data cind raminem in doi ne sarutam uneori si mai mult. Problema e in ceea ca el are prietena cu care se cearta practic in fiecare zi. El stie de sentimentele mele fata de el dar nu se schimba nimic.Am incercat sa-l uit de mai multe ori, dar nu s-a primit nimic. Nici nu stiu ce sa fac, cum as putea sa-i demonstrez cal iubesc si sa-l fac sa vrea sa fie cu mine? Va rog chiar as vrea niste sfaturi

13 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Cred ca e cazul sa porti o discutie f serioasa cu el, sa-i ceri o explicatie. Pur si simplu sa-l intrebi ce are el de gand sa faca si ce sentimente are pentru tine. Nu poti continua asa la nesfarsit pentru ca suferi, nu ai nici o satisfactie si nici nu stii care este de fapt statutul tau...Prietena, amica, iubita? Trebuie sa stii si tu cu adevarat ce trebuie sa faci in continuare, daca nu se poate sa aveti o relatie normala, nu e cazul sa mai continui asa. Iti faci singurica rau. Pupic!

| Alystar a răspuns:

"ne sarutam uneori si mai mult"... mai mult, cum ar fi?
se cam foloseste de amandoua!

| amoramor a răspuns:

Daca vroia mai mult decat sex de la tine, in 2ani iti arata lucrul asta. Daca nu o iubea pe fata cu care e impreuna, desi se cearta zilnic, probabil era cu tine mereu. Poti sa il pui sa aleaga, intre tine si ea. Atunci o sa vezi lucrurile mai clar, sau cel putin asa ar trebui.

| diona96 explică (pentru amoramor):

Daca sincer nici nu stiu ce sa cred despre faptul daca o iubeste sau nu pentru ca in fata mea vorbea la telefon cu ea si o mintea. Servea cu mine sampanie si ma tine in brate, dar ei ii spunea ca bea cafea cu niste prieteni

| amoramor a răspuns (pentru diona96):

Poi doar nu ii spunea sunt cu...x si ne sarutam, facem sex, bem sampanie. Normal ca o minte. Cat despre iubit, daca nu iubea, probabil ii spunea direct ca mai are pe cineva in afara de ea, asa cum ti-a spus si tie. Raman la parerea initiala, ca ar fi bine sa il pui sa aleaga si pentru tine ar fi mult mai bine, cel putin pe viitor daca ai termina cu el. Cata incredere ai avea in el, stiind ce a facut, daca veti avea o relatie serioasa? Cand o sa il suni si o sa iti spuna ca e cu prietenii?

| diona96 explică (pentru amoramor):

Da problema e si in incredere. De aia si intreb ce sa fac pentru ca stau cu un picior pe un mal si cu altul pe alt mal Pe o parte as face totul pentru el, dar pe alta parte as renunta la tot(dar din pacare nu pot)

| amoramor a răspuns (pentru diona96):

Nu exista nu pot! Daca vrei sa iti fie bine (si ar trebui sa te gandesti in primul rand la tine, daca nu o faci tu, nu o va face nimeni, cu atat mai putin el) ar trebui sa iei o decizie, inainte de a fi prea tarziu, nu cred ca ai vrea ca sa se afle ca tu esti cealalta din viata lui. E greu la inceput, majoritatea am trecut prin dezamagiri cauzate de iubire, dar totusi am reusit sa mergem mai departe. Gandeste-te la tine si la binele tau! Binele tau nu e el, nu pe viitor.

| mirela26 a răspuns:

Tipul asta e un dobitoc, imatur, vrea totul si nimic.cind sp ca se cearta cu iubita lui toata ziua, il crezi? eu nu las crede.de ce mai e cu iea daca se tot cearta? parerea mea e ca iti pierzi timpul. poate e cineva ce te place cu adevarat

| diona96 explică (pentru mirela26):

Si pe mine ma mira faptul ca e cu ea, dar ii vad certinduse iar peste citeva zile iarasi impreuna. Stiu insa ca ea e cu el doar pentru popularitate, si nimic mai mult. Si sincer chiar vreau sa-l uit, dar e foarte complicat astfel cum ne despart doar doua case si practic il vad in fiecare zi

| diona96 explică (pentru mirela26):

Si pe mine ma mira faptul ca e cu ea, da ii ved certinduse apoi peste citeva zile iarasi impreuna. Stiu, si sunt sigura ca ea e cu el doar pentru popularitate, la disco mereu cind el nu e prezent flirteaza cu altii. Cum am spus mai sus am incercat sa-l uit dar nu sa primit, mai rau e faptul ca suntem vecini, ne despart doar doua case

| atreet a răspuns:

Cheama-l dupa 12 noaptea pe la tine si dai un par in caplaughing

| Elvina a răspuns:

Eu cred ca-si cam bate joc de amandoua. Te saruta pe tine si apoi fuge la alta? Tu esti pe post de amanta? Ai grija ce baiat ai ales!

| DeeaDoll a răspuns:

Buna! Cel mai probabil pe ea o iubeste chiar daca nu se inteleg f bine iar pe tine te foloseste pe post de"diversitate" cand vrea o alta partenera de sex! mai ales daca stie ce simti pentru el profita de sentimentele tale la maxim! cat tine bine. Dupa probabil v-a gasi o alta pe langa relatia care o are cu respectiva!