| tslex a întrebat:

de cateva zile imi place de o colega de clasa,haioasa,cu un ras inconfundabil. vorbim destul de mult la scoala, radem, ne intelegem bine. insa as vrea ceva mai mult. spre ex la scoala imi ia geaca in pauze, imi da palme, imi pune piedica etc etc etc. insa totusi nu simt impulsul/scanteia totusi nu simt ca ma place. sper insa sa ma insel.voi ce parere aveti? si cum as putea sa ii spun sau sa ii sugerez asta? alt lucru foarte important:::: ea e genu' ed fata isteata care scrie orice tema la orice materie si invata orice lectie..de nota 10 as putea spune...eu sunt genu' "lasa-ma sa te las" adica mai cu copiute mai cu invatat printre randuri..intelegeti voi la ce ma refer...cred ca asta ar fi o problema.dar totusi.o plac destul de mult si nu sunt vreun "bulangiu" sau "nesimtit"laughing) ALTCEVA F.IMPORTANT:..azi i-a facut ceva unui coleg si gen ca s-o "ierte" l-a pupat de fata cu minestraight facestraight facestraight facestraight face..asta m-a demoralizat complet sincer si m-a facut sa ma gandesc ca poate m am avantat prea tarestraight facestraight faceso..astept ceva sfaturi

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Faptul că ea învață și tu cam nu e absolut și total irlevant. Asta nu e o problemă. Invit-o la un suc, cafea sau ce îi place ei. E simplu. Fă-te înțeles că o placi. Dacă vezi că nu te place cum vrei tu, atunci te porți ok și rămâneți amici. Nu e singura fată de pe planetă. Cu teama de a acționa te complaci într-o „iubire" platonică și puerilă din cauza fricii de a nu fi rănit. Nu asta e soluța. Acționează până nu o face altul, iar dacă nu vrea atunci retrage-te inteligent.

| neutrino a răspuns:

Fata are un comportament normal de adolescenta. Chiar nu mai intelegem normalitatea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invit-o acasa la tine sa beti un wiskey, la mine a mers... nu vad de ce nu ar merge si la tine. Funda? happy

| tslex explică (pentru anonim_4396):

Serios?laughing)))))))))))))))))))))))))))))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru tslex):

Da. Chiar nu vad de ce nu ar merge si la tine... poate e un alt tip de fata, iar in cazul asta ar fi o mare problema...

| TheBrainiac a răspuns:

Be smarter than her! Adica sa ai o materie la care sa iti placa mult sa inveti, in asa fel incat daca ea nu a inteles sa vina sa iti ceara ajutorul. Si pupa si tu mai multe fete, ca nu strica. Joaca-te cu ea. Game on!

| roby23 a răspuns:

Frate sunt trecut prin din astea... Am iubit in tacere de multe ori. Spune-i in fata ce simti cel mai bine si atunci vei fi sigur. Pana atunci sunt doar speculatii. Bafta!

| simosimilove a răspuns:

Da te.ai avantat prea repede in speranta k te place..nu..e vorba k tu o placi atat de mult in cat ai inceput sa crezi ca si ea face la fel doar find ca iti ia geaca in pauze etc, sa stii ca mai totate fetele fac asta..cand te vad k esti dragut cu ele ti se urca in cap..si fac asta numai la misto..si faza cu pupicu..sincer daca e genul ala de fata care face asta doar pentru o scuza. sfatu meu las.o balta ia-ti gandul de la ea inainte sa fie prea tarziu, si sper ca ti.am fost de ajutor:X:*