| CiocolataCuOreo a întrebat:

De ce alți copii care nu au mai mult de 15 ani fac sex, copiii de la varsta aceasta si dupa raman alea si insarcinate? Ma mir cat curaj au ca sa isi bata joc de viata lor, cand altii de varsta lor nici nu au iubit / iubita. Se vede ca acei copii is nebuni rau la cap fara grija de parinti. Acuma nu am vrut sa jignesc pe careva dar asta se intampla cu acei copii de 12-15 ani care au inceput viata sexuala si care sunt insarcinate chiar la varstele astea.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

De ce? pentru ca 3 milioane de parinti poate sau dus si copii au ramas cu bunici care la varsta lor ce educatie mai pot da, plus anturajul prost, muzica din ziua de azi o adevarata pornografie muzicala, internetul, mass media, societatea etc nu doar la noi vezi gravide de astea si in Londra, celor 10% care detin 95% din bogatile lumii le convine lipsa de educatie a celor saraci

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este vorba de curaj ci de inconstienta si lipsa de educatie sexuala.Ei cred ca tot ce vad pe internet pot face si ei.Deasemeni,ei cred ca daca parintii le interzic anumite chestii le vor raul.Îmi este mila de generatia actuala.

| Drimmero a răspuns:

Pai acei copii cauta ''adrenalina'' prin asa ceva, apoi ca sa se laude, niste penali! De ce raman fetele gravide? Daca n-au educatia necesara in ceea ce priveste sexul si daca NU au habar cu ce se mananca, ei cred ca exista acolo doar placere, nu si riscuri, copii penali!

| sofisis a răspuns:

Totul tine in general de alegeri si de educatie. Si de tine ca individ. Daca esti un om slab, te lasi influentat fie de "prieteni" fie de iubit/a. Se stie de cand lumea ca femeile pot fi usor seduse de barbati mai experimentati. Pe asta se bazeaza majoritatea barbatilor care dezvirgineaza copile d'astea de 15-16 ani. Pentru ca sunt destul de rare situatiile in care ambii parteneri au 14-15-16 ani. De obiceie a are 15-16 si el de la 19 in sus.
Ideea e ca tu ca fata cuminte nu poti intra intr-o relatie cu unul de 19-20-21 de ani si sa te astepti de la el ca se multumeste sa te tina de mana. Cumva in subconstient stii ce urmeaza.
Apoi mai e lipsa de comunicare cu cei care ii cresc (parinti, bunici, frati etc). Daca ar exista comunicare si s-ar explica macar riscurile astfel incat sa se evite sarcini si boli, ar fi mult mai bine. Dar...multi se jeneaza sa vorbeasca detalii d'astea cu copiii si acei copii merg pe mana altor copii sau pe mana netului si fac numai tampenii pe care le constientizeaza abia dupa.

| VelaJohnny a răspuns:

Influenta majoritatii, influenta celor mai mari decat ei care ii invata „prostii", parintii care nu si-au instuit si educat copii...multi factori.

Răspuns utilizator avertizat
| CiocolataCuOreo explică:

Ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru CiocolataCuOreo):

Am avut ocazia sa vb cu una de 15 ani saraca era asa unicata ca inca e virgina,prietenele ei de mult au avut iubit, vezi copiem unu pe altul, baieti se lauda cu ce trofeu au, fetele pe ce baiat au pus mana, pacat in ziua de azi mai repede devin nevirgine fetele ca baieti

| CiocolataCuOreo explică:

La cata minte au unele persoane, nici nu vreau sa ma gandesc!