| CinevaAnonimă a întrebat:

De ce in ultimul timp multi oameni nu mai fac diferenta dintre prieten si iubit? Adica daca un baiat imi este prieten nu inseana ca imi este iubit. Si inca ceva, de ce credeti ca o relatie nu poate dura fara sex? Principalul motiv pentru o relatie dupa parerea mea nu este sexul dar as dori niste pareri.

Răspuns Câştigător
| andreeaaaaaaaaaa1 a răspuns:

Poate din perspectiva unora ei nu pot concepe o relatie fara a face sex. Aici depinde de la persoana la persoana, altii nu concep o relatie fara iubire din partea amândurora etc.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E monotonie daca nu e sex intr-o relatie si de aia nu merge

| RAY a răspuns:

In dex se explica bine ce inseamna prieten, dar baieti mereu asteapta altceva nu sa fie prieten cu o fata, de 8 milioane de ani de cand existam ca specie ceva a facut sa ne reproducem dorinta sexuala,barbati alegand fetele fertile tinere iar femeile cei mai buni vanatori,fara dorinta sexuala nu am intra intr-o relatie, motorul reproduceri umane este dorinta sexuala, o relatie inseamna multe dar inceputul inseamna atractie involuntara sexuala, tu cand vezi un tip frumos cool nu te gandesti la sex? noi barbati la inceput vrem sex apoi ne atasam emotional dar tot avem dorinta sexuala in cap, apropo omul nu-i monogam