| anonim_4396 a întrebat:

Se da urmatoarea situatie: tu (fata) ai un amic foarte bun - cu care vorbesti de toate, pentru ca iti e foarte bun prieten. Iar ulterior, peste un timp, cunosti un baiat care isi doreste o relatie cu tine si iti spune din start ca el are o foarte buna prietena de sex feminin. Credeti ca functioneaza o relatie in acest context?! As dori pareri personale, nu teorii. Exista doar prietenie intre un baiat si o fata? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da exista, dar toate ajung mai devreme sau mai tarziu sa se sfarseasca in pat!
Am avut prieteni sinceri, barbati, cu care am putut discuta absolut orice, ca prieten doar... si totusi intr-o zi, tot mi-a propus sa facem sex, desii stia ca detest acest gen de oamni si totusi a incercat si... a regretat amarnic intrebarea, dar era prea tarziu.

Parerea mea este ca: prietenia dintre un barbat si o femeie, va duce intotdeauna la sex, mai devreme sau mai tarziu!

| WaterDrop a răspuns:

Nopeee, nu exista.Toti se mint ca sunt doar prieteni, iar peste ceva vreme, aud ca ca s-a indragostit si ce sa faca si bla bla.Relatiile de prietenie cu sexul opus sunt de fapt doar simple lasitati deoarece nu au avut suficient de mult curaj sa-i spuna asta de la inceput si accepta acum orice primesc. Oameni slabi.

| Alexul99 a răspuns:

Depinde de persoana, eu unul de exemplu sunt o persoana geloasa, accept sa vorbeasca, ca si colegi, amici indepartati, dar nimic mai mult.
Am multi prieteni care iubitele lor au prieteni buni baieti, cum ai zis tu. Deci probabil ca depinde acum de ambii dintre ei, daca unul accepta asta sau nu.

| Ceputa a răspuns:

Depinde de persoana, eu unul am o buna prieetena cu care ma intalnesc zilnic si totimpul discutam de aproximativ 15 ani ne cunoastem (din clasa a 1-a si niciodata niciunul dintre noi nu s-a gandit sa trecem la un alt nivel, deci in concluzie dupa parerea mea nu toate prieteniile dintre un barbat si o femeie duc la sex.