| PuchhPeng a întrebat:

De ceva timp imi iese un " lichid " alb si lipicios din pasarica. Pot avea ceva probleme? Ce inseamna asta? Va rog fi-ti seriosi sad

Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este vorba de secretie vaginala! Aceasta secretie provine din vagin, fiind perfect normala.Ea previne uscarea vaginului, protejandu-te impotriva infectiilor.Majoritatea fetelor remarca aceasta secretie cu o vreme inaintea primei menstruatii.
Secretia e naturala si sanatoasa-si mama ta o are!
Cantitatea de secretie variaza pe parcursul ciclului menstrual, de la femeie la femeie.Majoritatea femeilor observa o secretie mai abundenta la jumatatea ciclului, cam in aceeasi perioada cu ovulatia(cand un ovul e eliberat de ovar), ceea ce se intampla de obicei cam cu 14 zile inaintea menstruatiei.Vei avea secretie o mare parte din viata ta adulta.Protejslipurile pot fii folosite zilnic pentru a te mentine proaspata, curata si a te simti confortabil!
Sper ca ti-am fost de folos!
Te pup!

2 răspunsuri:
| alexuta13pe a răspuns:

Iti explic p mes, da-mi idd taubig grin si putem vb mai multe aici ne vad prea multibig grin

| UngratefulPC a răspuns:

Este clar. imi pare rau pentru tine si pentru familia ta. m-am interesat cca 5 ore. si am gasit raspunsul intr-un final! : ai cancer vaginal. nu se mai poate face nimic. vei deceda in cca 2 luni. Oke. am glumit sper ca ti-ai dat seama. stai linistita : este doar secretie vaginala, cum spune si cineva mai sus : este perfect normala. nu te impacienta. Bafta!