| NoMusicNoFun a întrebat:

Buna am 10 ani si mereu pe lenjeria intima vad un lichid alb lipicios. ce inseamna acest lichid? ajutati-ma please

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna Nicola,
Acel lichid alb anunta faptul ca venirea ciclului este aproape. Nu ma refer la o zi, o saptamana, o luna caci poate veni doar peste 1 an-2 ani.
Pa, pa

2 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Buna. acest lichid se numeste luchidul seminal. acesta este un fel de prelichid dupa care va urma in scurt timp sa ai prima mensturatie. este ceva cat se poate de normal, sa ai acest lichid, fi insa atenta la culoare si miros care daca se schimba in verzui si miros intepator pot indica o oarecare infectie. in rest nu iti fa problemebig grin

| bibyyy143 a răspuns:

Este pe drum mesntruatia!
Asa se intampla mereu.
dar nu te feri ca nu e neaparat sa vina in viitor.
Tie trebuie sa iti vina mesntruatia
Stai linistita, sunt semne de incepere a menstruatiei, trebuie sa0ti vina ciclul menstrual winking...love strucklove strucklove struck