| zaratu a întrebat:

Buna Tpu......De ceva timp incoace am o stare foarte ciudata, ma inteapa foarte tare inima, simt ca raman fara aer si imi vine sa plang mai mereu asta se intampla numai seara, voi ce spuneti ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| Ecaterina2016 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa mergi al un cardiolog mai ales dacă ai în familie membrii cu probleme cardiace. Dacă e ok cu inima înseamnă ca te cofrunti cu atacuri de panică corelate cu depresie.Indentific cauzele și găsește un psiholog bun.Ai grija de tine

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Buna! Trebuie neaparat sa mergi la medicul de familie. El te va indruma spre un specialist potrivit. Par a fi atacuri de panica, dar daca te inteapa la inima poate fi si o problema cardiaca. DECI GRABESTE-TE! Poate la fel de bine un inceput de infarct iar plansul sa n-aiba nicio legatura cu depresia. Efectiv, cand ceva nu e bine, multe parti din sisteme pot fi defecte si au legatura cu acea suferinta. Bafta! Sper sa fie doar atacuri de panica. Sau atacuri de panica corelate cu o raceala.