| Loredana_Nicoleta_1999 a întrebat:

Am probleme de sanatate + probleme cu inima si sunt o fire foarte depresiva, in ultimul timp sunt intr-o depresie majora si ma inteapa inima tare de la suparare. Ce mi se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

De obicei intepaturile in jurul inimii sunt inofensive si apar datorita stresului, emotiilor puternice, sau poate datorita lipsei de calciu. Oricum, daca simti dureri pe o perioada mai indelungata ar fi bine sa mergi la un cardiolog sa iti faca o ecografie si EKG. Chiar daca nu va gasi probleme, macar asa te vei asigura ca nu e nimic grav.

| danutzu96 a răspuns:

Intepaturi la inima am si eu. Evita sa mananci sare, ciocolata, si sa bei cola, cafea energizante... Nu ti se intampla nimic, doar stai linistita pana trec intepaturile (eventual bea multa apa ).
E recomandat si un consult medical. (desi la mine nu au gasit nimic )

| Eastwood a răspuns:

Mergi neaparat la doctorul de familie!

| Zaygon a răspuns:

Am avut si eu simpomele pe care le ai si le-am rezolvat astfel:
- pentru depresie am fost la un psihiatru si dupa la un psiholog
- pentru problemele cu inima am fost la un cardiolog.

E foarte naspa, stiu si inca e totul instabil.