| M3joavdf536ndhuj837gshy24sky45nshjd a întrebat:

De curand am cunoscut un baiat; imi place foarte mult de el.El este mai mare ca mine si ar vrea sa faca dragoste cu mine; dar eu sunt virgina dar el nu stie asta.Si mai imi este frica de un lucru:daca dupa ce ma voi culca cu el ma lasa balta? Voi ce ziceti sa-mi incep viata sexuala(am 18 ani)? VA ROG FRUMOS SA-MI RASPUNDETI! SERIOS

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Baltă nu te lasă, dar de lăsat, aproape sigur te lasă... Asta doar dacă nu pui de la început condiția - sex doar după căsătorie! (și și atunci o să te lase, doar că probabil ceva mai târziu).
Faptul că ești virgină nu-l va opri (bănuiesc) ci dimpotrivă, îl va motiva să te aibă.

| neutrino a răspuns:

Pai cred ca nu gandesti ca el va face sex cu tine, si drept multumire isi va petrece viata langa tine. Sexu-i sex, il faci, te speli si pleci! Unii mai stau un timp, altii nu.

| Emilian65 a răspuns:

La 18 ani este bine sa gandesti mult, inainte de a face sex cu baiatul respectiv.

| sofisis a răspuns:

Daca te gandesti la chestia asta inseamna ca nu esti gata sa faci pasul asta.
Deci mai bine stai potolita.
Daca chiar vrei, spune-i ca esti virgina.

| cristimihailov a răspuns:

La un moment dat, tot te va lasa.
Macar incepi viata cu cineva care iti place si care nu este si el virgin.
Spune-i adevarul.

| Alcyon a răspuns:

Ar fi bine sa-i spui de la inceput ca esti virgina. Unii, hm, n-au o reactie prea buna la o astfel de veste(mai ales aia care nu urmaresc decat un singur lucru). In afara de asta, lasa timpul sa treaca. Vezi daca va intelegeti, incearca sa-l cunosti mai bine etc.

| ancaval a răspuns:

Dacă nu ești sigură, nu o face.

Răspuns utilizator avertizat
| LoriLoL a răspuns:

De curand? inseamna ca de putin timp..si totusi atat de repede i-a venit ideea asta? sa fim seriosi! de ce nu v-a venit la aman2 odata? crezi tu ca nu si-a dat seama ca esti virgina? poate din contra si-a dat seama si de aceea ti=a propus atat de repede sa te pacaleasca.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Trebuie sa te asiguri ca el e intr-adevar baiatul cu care sa-ti incepi viata sexuala.
Vezi cum gandeste, cum se comporta, supune-l la mici teste si vezi cum reactioneaza in anumite situatii.
In mod normal un baiat cu obraz nu isi bate joc de o fata.Asa ca vezi ce e de capul lui mai intai.

| Krueger a răspuns:

Salut,important e ceea ce simti tu, nu ceea ce te indrumam noi, doar tu esti cea care simte ceea ce trebuie sa faca, nu esti singura fata virgina asa ca daca simti momentul si esti pregatita fa-o.Pana la urma trebuie sa vina si acel moment cand trebuie sa faci sex asa ca mult succes si curaj ca nu se intampla nimic rau!

| iamalaletniaiadoci a răspuns:

Daca el nu te iubeste si doreste doar sex atunci....linisteste-te