| Bogdanna a întrebat:

Buna TPU...de curand m`am despartit de prietenul meu si nu pot sa-l uit... ce trebuie sa facc crying(? love struck

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să îți găsești ocupații interesante!

| MMihai a răspuns:

Să înveți să lucrezi cu softu Open Office și cu Sisteme de operare din grupa Ubuntu Linux și cu limbajul de programare C++ pentru Linux.

| MMihai a răspuns:

Să înveți să lucrezi cu softul gratuit Open Office și cu Sisteme de operare gratuite din grupa Ubuntu Linux : Kiwi Ubuntu Linux și Ubuntu Linux, instalate în limba română, și cu limbajul de programare C++ pentru Linux.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Fă orice numai nu te mai gândi la el! Orice! Plimbă-te, sari coarda, joacăte cu un cățel, ieși cu prietenii, dă-te cu rolele, bucură-te de ceea ce ai și nu în ultimul rând, zâmbește!
O seară cu zâmbet să ai!

| BruneTTe a răspuns:

Te-ai departit. Inseamna ca e un capitol incheiat. Spune "gata!" si incearca sa iti iei gandul de la el. E greu, normal. Nu o sa poti face asta dar macar incearca.
Zilele astea nu trebuie sa stai singura. Iesi cat poti de des afara cu prietenii, ca doar e vara, nu? O poti chema la tine acasa pe prietena ta cea mai buna, sa fie in permanenta cineva cu tine. Si asa iti vei distrage atentia.
Gandeste-te ca din moment ce te-ai despartit a existat un motiv. Mediteaza asupra motivului si gandeste-te ca din moment ce relatia s-a rupt oricum nu ai fi putut fi fericita alaturi de el.
Ai sa reusesti cu timpul. Normal ca e greu la inceputhee hee

| nonny50 a răspuns:

@Dianne : Tipu` ala nu i decat o amintire. tipu` ala inca o iubeste! Si ea nu o sa poata sa l uite niciodata...pentru ca si ea inca il iubeste! Nu mai aberati voi! straight face Impaca`te cu el.chiar daca unele pers nu sunt de acord acum,timpul le rezolva pe toate! Asta e sfatul meu,si sper sa ti cont de el si sa nu te iei dupa toti care vb aiurea pe aici! Ocupatii,prieteni buni,alt prieten...uh stii bine ca astea nu l inlocuiesc,si nu o sa l inlocuiasca nimeni NICIODATA! Gandeste`te ca inca esti acolo, in inima lui, si mereu o sa ai un loc acolo! Sunt sigur ca si el ti a mai zis asta! IMPACA`TE cu "EL"! love struck

Sa vedem raspunsul castigator! blushing

| ღByByღ a răspuns:

Impacati`va.Stiu ca e greu dar daca nu gaseste`ti alte ocupatii...

| OneBoy a răspuns:

Incearca sa gasesti pe altcineva cu totii trecem la un moment dat prin aceasta dificultate, stiu ca e mai dureros ca orice...Dar incearca sa gandesti rational si optimista.Nu asculta melodii triste sa-ti faca si mai rau...iesi cu prietenii glumeste, zambeste. Eu sincer merg dupa un proverb: "O iubire se vindeca cu alta iubire" in rest tragi tu concluzia tongue.

| Dσℓℓу a răspuns:

Impaka`te ca eltongue

| Dσℓℓу a răspuns:

Impaka`te ca elhappy

| Robi_3511 a răspuns:

Sex

| Dianne_9377 a răspuns:

E dificila chestia asta...Il mai iubesti?
Trebuie sa iti ocupi timpul cu altceva... Stiu ca e greu dar trebuie sa'l uiti., daca asa ti'ai propus!
Ia'ti prietenele, faceti o sesiune de cumparaturi, sau iesiti afara impreuna... Uita-te la un film impreuna cu ele, fa tot posibilul sa nu ramai singura si sa iti faci ganduri negre. Trebuie sa italnesti un baiat dragut, poate va si cuplati si o sa va mearga relatia.Nu te mai gandi la trecut! Prezentul conteaza, tipu' nu'i decat o amintire, lasa'l in trecut... traieste prezentul!
Sper sa reusesti... fundapuppy dog eyes?

| Daniel11_4073 a răspuns:

Gasesteti pe altu