| AndutzaTa a întrebat:

M-am despartit de curand de prietenul meu si acum am inceput sa vorbesc cu un amic de a lui, care ma tot curteaza si care imi da multa atentie! Ce sa cred?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa te placa, dar totodata e posibil sa isi bata joc, ori sa te testeze la cererea fostului tau iubit.

Ideea e sa nu pui suflet, pana nu te convingi ca tipul chiar vorbeste serios si merita sa-i acorzi atentie!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand nu stii ce sa faci,astepti.
Ce astepti?
Ceva care sa te convinga,un argument care sa-ti indice "da" sau "nu".
Variantele sunt doar doua,te place sau nu te place,dar actioneaza asa impins de fostul tau(da,foarte urat,dar e posibil).
Ca sa intelegi despre ce e vorba,foloseste o tactica de aparare si asteapta, fii amabila, fii comunicativa si oarecum deschisa, dar nu te lasa atrasa in joc, pana nu intelegi cu adevarat despre ce e vorba.
happy

| einenebun23 a răspuns:

Ca amicul lui te place dar se mai poate ca prietenul tau sa il fi pus sa te curteze ca sa se razbune pe tine.

| RuxyyyyyyTha a răspuns:

Probabil el chiar te place... Poate ca te placea de cand erai cu prietenul tau dar nu ti-a aratat pana cand nu te-ai despartit de el! Dar se poate si sa isi bata joc adica sa nu te placa.Dar oricum nu prea cred.Asa am patit si eu si chiar ma placea.Cred ca asa ai patit si tu.Parerea mea este sa ii dai o sansa sa vezi cum se comporta iar daca vezi ceva suspect adica ca se comporta ciudat inseamna ca este o joaca! Bafta :*