| GyoLove a întrebat:

De la cati ani este normal si bine sa ai o relatie, adica sa ai un prieten/un iubit? Stiu ca varsta nu prea conteaza, dar vreau sa stiu parerile voastrebig grin si apropo eu am un iubit si tin sa mentionez ca am 13 ani iar el are 14 ani, credeti ca este ceva rau sau ca nu este bine sa am un iubit la varsta de 13 ani? sau este bine?

Răspuns Câştigător
| Izabella97777 a răspuns:

Dap ai dreptate varsta chiar nu conteaza eu am 14 ani jum si primul prieten l-am avut la 13 ani jum mi se pare chiar ok...nu esti nici prea mik ca sa zic unii si altii diferite lucruri despre tine dar nici la 17 ani sa ai primul prietenlaughingk esti de tot rasu.eu zic k daca va iubiti si va intelegeti sa nu te mai gandesti la varsta e bine asa cum e.baftakiss

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine după 18 ani, nu uita că la 14 ani sunt deja mame.
Fii prudentă.
Pa, pa.

| GyoLove explică (pentru Legiuitoarea):

Da dar nu o sa ma apuc acum de asa ceva, asta cu relatiile intime dupa 18 ani, nu am mintea chiar asa de incuiata judec logic. Oricum Multumesc de sfat!; x

| aleexuţ a răspuns:

Da, e foarte ok. Avand in vedere ca unii deja au iubit/iubita de la 10-11, la 13 ani e ft ok.Si diferenta de 1 an nu e asa mare, stai linistita.
Parerea mea.

| DulceCandy95 a răspuns:

Nu este rau din moment ce aceasta relatie este una ca cele pe care le cunoastem noi, copilarestiwinking, insa depinde de voi doi daca este normal sau nu, nu exista un start de varsta la care poti avea iubit/prieten, asta tu decizi iubitawinkingfaza e ca o relatie vine si cu bune si cu rele asa ca sa fii prudenta, implica responsabilitati :* take care:*

| AryanaCos a răspuns:

Nu e rau sa ai relatie...dar sa ai si limite, bucurate ca esti copila si traieste-ti copilaria dar iti dau un sfat fiinde esti mica si esti la inceput, nu pune suflet in relati de la varsta asta pentru ca ai sa suferi chiar daca ai 13 ani iti va fi greu daca intre voi nu ar mai fie nimic nici macar amicitie.

| GyoLove explică (pentru AryanaCos):

Thanks;x

| AryanaCos a răspuns (pentru GyoLove):

Cu placerehappy

| AlEx0 a răspuns:

Nu este nimic rau sa ai un prieten mai mare ca tine cu 1 an 2...
Parerea mea este de bine pentru tine...

| GyoLove explică (pentru AlEx0):

Ma refeream daca este bine sa am un prieten la varsta de 13 ani?big grin

| Andorca_Camelia_1997 a răspuns:

Pai daca tu chiar il iubesti si el la fel atunci nu e nici o plobleme, cred eu

| Gordon_Antea_1991 a răspuns:

Si eu am iubit la 13 ani si el are 14 ani eu zic ca nu e bine pentru ca o sa suferi cum am suferit si eu eu zic sa mai astepti asta e parerea mea

| IIIIIIIIIIIII a răspuns (pentru Gordon_Antea_1991):

Si daca mai asteapta crezi ca nu o sa mai sufere?
Uneori, sa stii ca e bine sa si suferi, pentru ca asa inveti.
De exemplu, eu pana la 11 ani credeam ca o relatiile sunt ceva simplu si frumos, dar apoi, dupa ce am avut prima relatie si am suferit putin dupa despartire, am invatat din greseli si mi-am dat seama ce trebuie sa fac si ce nu trebuie sa fac intr-o relatie.
Asa ca eu cred ca nu e bine sa te feresti de suferinta, trebuie sa o infrunti si sa inveti din ea.
Totusi mi se pare dragut ca ai avertizat-o pe @GyoLove. Nu am nimic cu tine si nu vreau sa ma cert, doar mi-am spus parerea. happy >big grin

| GyoLove explică (pentru IIIIIIIIIIIII):

Multumesc pentru sfat. happy

| IIIIIIIIIIIII a răspuns (pentru GyoLove):

Cu placere, oricand! >big grin