| ..somebody.. a întrebat:

La cati ani ati avut primul/a prieten/a ( adica iubit/a)? sau care credeti ca este varsta la care esti destul de matur pentru o relatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar veniti cu nickurile astea de 20km si imi da eroare in browser, mi-am dat seama ca dai fundita si ca esti numai pentru tinehee hee
Aveam vreo 5 anisori si am iubit-o pana m-a inselat ...cu sotul eirolling on the floor
Eu cred ca dragostea te loveste atunci cand nu te astepti...cand esti la patinoar si dai peste o uratanie care se va tine de tine sa-i dai id-ul de mess, in cinematograf sa-ti faca cu ochiul vreo pitipoanca si dragostea sa se consume in baie, pe banca la batranete cand salivezi la pustoaicele din parc.rolling on the floor

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 16 ani si jumatate. A fost o relatie frumoasa, foarte casta si care a durat 5 ani si jumatate. Am ramas buni prieteni, am fost fiecare la nunta celuilalt si inca imi amintesc cu mare placere de copiii care eram atunci.

| Silvia a răspuns:

1.Nu esti prea originalsad. Cine stie, cunoastewinking.
2.Pe la vreo 4 ani la gradi.big grin

| JustMe a răspuns:

Prima relatie la 13 ani... dar n-a fost ceva serios.
si sharky, mie mi s-a intamplat faza aia la patinoar care sa tinea dupa mine si mi s-o intamplat si la cinema cu niste idiotilaughing

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

16 jumate.

| Gabystelistu95 a răspuns:

De la 13 ani.

| Kidu a răspuns:

Pai, primul' prietenlaughing
la vreun an, parintii mei si ai lui erau foarte buni prieteni, si ei ziceau ca o sa ne placem foarte mult cand crestem etc, asa ca au luat ei decizia in locul meu, numindu-ne iubiti la anii, de fapt anul alahee hee
Apoi o relatie mai importanta la 13big grin [stiu ca-s mica, etchee hee]

Iar varsta la care consider eu ca poti fi matur pentru o relatie adevarata, dupa 18 ani.happy

| JoJo a răspuns:

Pe la 14... O anumita varsta nu stiu sa-ti dau dar nu cred ca exista relatii serioase pana in 17-18thinking

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Asta depinde in functie de ce caracter ai si in functie de emotii... daca esti mai timid poti astepta pana la 15 ani daca esti mai tupeist de pe la 13 14 asa dar cel mia indicat e pe la 16 juamte 17 in sus pentru ca atunci esti cel mai bine pregatit psihic cat si fizic sa nu te lasi necajit de alti ca ei au gagici de la 13 14 ani alea nu sunt relatii alea sunt decat asa de forma ...mult succes big grin

| simoSTAR a răspuns:

Aveam vreo 15 ani si "cica" ieseam cu un baiat dar imi era rusine ca nu stiam sa sarut si gandul asta ma zapacea... iar dupa multe articole citite am zis ca e cazul sa fac si pasul asta big grin iar pe la 16 ani am avut o relatie de 1 an jumate...prima dragoste...happy

| mada. a răspuns:

Eu la 12 ani:-)atunci, in nici un caz nu era cu adv o relatie, era o joaca de copiii`si nu e neaparat o varsta...depinde de ce fel de relatie vrei, una serioasa cu siguranta nu poti sa o ai la 12 anilaughing

| ..somebody.. explică:

Scuze sharky daca te deranjeaza nikname-ul meu... da sa stii ca nu sunt numai pentru mine cred ca ai ignorat partea,, eu pentru toti" dar mrg nimic-ul era o prelucrare de la numele siteului ...si daca am dat atatea raspunsuri si doar cateva intrebari eu nu cred ca sunt numai pentru mine ca doar de aia mi-am facut cont ca sa si ajut nu numai ca sa fiu ajutata happyhappy si app de fundita mi se pare corect ca cel mai bun raspuns sa primeasca fundita chiar daca nu tito fac asta. e ca un fel de rasplata. si xcum majoritatea alearga dupa frundite deci pentru ca unora sa le pese trebuie sa mentionezi ca primesc ceva in schimb. imi face placere sa dau fundite pentru cei care chiar merita .scuze daca va deranjeaza nikul uite o sa il schimb pentru voii CA DOAR M-ATI AJUTAT DE ATATEA ORIbatting eyelashes:*

| ..somebody.. explică:

Si cu toate ca sharky s-a luat de nikname-ul meu laughinghee hee mie mi-a placut cel mai mullt raspunsul lui deci FUNDITA happy concluzie : dragostea nu are varsta ci vine atunci cand te astepti mai putin... dragostea este pentru viata cum este coloarea si parfumul pentru o floare... e dulce acrisoara si te face fericit si implinit

| ..somebody.. explică:

Sharky a luat intr la misto dar eu am tradus pe limba mea laughing

| MiSskAt-xx a răspuns:

Doh. laughing Pai, primul prieten l-am avut la 7 ani, daca imi aduc eu bine aminte thinking Si mi-era foarte rusine de el. Mereu cand il vedeam afara fugeam si ma ascundeamblushing Ce amintiri day dreaming!laughing Nu cred ca varsta conteaza, ci modul de a gandi al varstei!winking

| ion933 a răspuns:

La 5 ani

| duDu_8774 a răspuns:

Mdea eu am 13 ani si is foarte rusinos dar imi place mult o fata su dupa cum se comporta cu mine cred ca ma place big grinbig grin cred ca luni i zic ce simt pentru ea...
Nuj cred ca pe la 12-13 ani cam asa.
Eh sucees si multa bafta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 18 ani.
PArerea meahappy Pentru ca pana in jurul varstei de 17-18 ani esti adolescent si iti fuge inima de la unul la altu/una la alta.
Nu am avut inca pentru ca nu am refuzathappy
16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 6 ani am avut iubit stiu ca era o varsta frageda dar daca ne placeam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

13 ani

| emilush a răspuns:

Eu am avut la 13 ani. de la 13 in sus cred nu? la 12 toti spun ca esti inca copil/a si la 13 te vad mai marelaughing