| Karpenter a întrebat:

TPU! De vreo 2-3 ani am cunoscut o fata cu care am fost coleg de clasa, dar acum m-am mutat la alt liceu. Pana acum cateva luni eram doar prieteni foarte buni, ne intelegeam perfect...si doar atat. De ceva timp am inceput sa o privesc altfel,am inceput sa vad in ea lucruri minunate care inainte nu imi atrasera atentia. Problema mea este ca pe zi ce trece incep sa o iubesc tot mai mult, sa discut multe chestii interesante si ne intelegem din ce in ce mai bine. Desi observ na fata de mine se poarta putin mai special decat fata de ceilalti, nu stiu daca ma poate vedea ca ceva mai mult decat un prieten,este extrem de sociabila si glumeata si nu-mi pot inchipui ce as putea face sa o am, fara sa imi stric relatia cu ea in vreun fel, mi-e frica de un refuz sau o situatie penibila, si nu mi-as putea imagina sa nu o mai am langa mine. Mi-ati putea sugera ce sa fac? Rog raspunsuri serioase.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E bine sa nu risti, va fi penibil. Amana pentru alta data!

| GabrielaIoana a răspuns:

Spune-i ca o placi si ca ti-ai dori mai mult de la ea decat o simpla prietenie. Nu ai ce sa strici si amandoi stim ca nici sa stai cu mainile in san nu poti.

| alexandrafocus a răspuns:

Eu cred ca ar fi cel mai bine sa o intrebi daca ii place de cineva, care ar fi pentru ea baiatul perfect sau chestii de genul asta, adica sa o iei mai pe ocolite...si eu spun ca o sa iti dai seama...Nu de alta dar sa nu fii pus intr-o postura penibila!

| prs0396 a răspuns:

Totusi, merita sa-ncerci, niciodata sa nu spui "niciodata".
Spune-ti ca suntet buni prieteni si va-ntelegeti perfect, insa daca-i vei propune aceasta relatie, in caz de te va refuza(ceea ce tie iti este teama) te va refuza cu un anumit motiv, acest motiv ar fi ca apreciaza foarte mult prietenia voastra si daca va veni vremea despartirii nu veti mai putea fi ca-nainte, iar ea nu vrea sa strice relatia voastra. Prin asemenea caz am trecut si eu, am asteptat momentul oportun sa-i propun o relatie celei mai bune prietene, iar ea acest raspuns de mai sus mi l-a dat, oricum la fel de bine ne intelegem si acum, ne comportam de parc-am fi impreuna, ne si sarutam chiar laughing
Tu incearca, poate si ea-si doreste mai mult decat atat, ceva rau nu se va-ntampla, crede-ma! happy

| Rodiiiiiiiiiii a răspuns:

Spune-i adevarul! Si ce daca-ti da un raspuns negativ, mai sunt fete! Si mie mi-au propus 2 baieti direct sa fim impreuna, dar i-am refuzat pe ambii! Cu unu eram colega, iar cu celalalt amica! Nu-i capat de tara! Acum ei sunt fericiti langa alte fetewinking